Fico: Matovič je blázon, nech povie čokoľvek, ľudia si spravia po svojom
03 | 01 | 2021 I tasr

Predsedovia samosprávnych krajov najlepšie vedia zhodnotiť situáciu, pandémiu koronavírusu treba riešiť na regionálnej úrovni, hovorí predseda Smeru-SD Robert Fico.


V rozhovore pre TASR uviedol, že štát má dosť peňazí, stačí sa spýtať županov, aké kompetencie potrebujú a dať im financie. Súčasná vláda podľa neho stratila autoritu, pretože je neprofesionálna. Fico uviedol, že pri závažnej situácii s vysokým počtom ochorení na COVID-19 je potrebné urobiť riadny lockdown a následne opatrenia uvoľňovať.

Expremiér pripomenul, že keď v roku 2009 riešili finančnú krízu, zamerali sa na jednotlivé segmenty. Pýta sa, prečo premiér nerokuje s predstaviteľmi krajov, nepripraví legislatívne podklady na pridanie kompetencií tam, kde ich potrebujú. "Ja by som povedal županom - tu máte právomoci a tu máte peniaze. Robte opatrenia na úrovni krajov, pretože vy viete presne zhodnotiť situáciu v kraji," zdôraznil. Nerozumie, prečo by sa mali prijímať rovnaké opatrenia pre všetky regióny, hoci majú rozdielnu epidemiologickú situáciu.

"Metódy sú hocaké, ale jediné, čo zaujíma Matoviča, je kriminalizácia. To je tá charakteristika konca roku 2020, že ľudia neveria vláde, vláda stratila autoritu," poznamenal. Fico tvrdí, že nech Matovič povie čokoľvek, ľudia si aj tak spravia po svojom a premiér si to spôsobil sám svojou "neprofesionalitou, pomstychtivosťou a tým, že je blázon".

Cigániková: Matovič poslal semafor do Mongolska, ale nič iné nenavrhol
Potrebujeme logický, zrozumiteľný a pochopiteľný plán, aby ľudia vedeli, čo ich čaká, napísala v blogu poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS). Čítať ďalej
03 | 01 | 2021 | Michal Filek