HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT

Ruského hokejistu podviedla banka. Radulov prišiel o 1,5 miliardy rubľov

Alexander Radulov / Facebook (Jan Nalimov)

Alexander Radulov (34) prišiel o veľkú časť svojich úspor. Jeho právnik Sergej Taškov potvrdil, že ruského hokejistu podviedla banka o úspory vo výške 1,5 miliardy rubľov (zhruba 16,5 milióna eur).

Nemenovaná banka nepodviedla iba Radulova. Obeťami podvodu sú aj iní športovci. Útočník Dallasu bude podľa svojho právnika celú situáciu komentovať v najbližšej dobe. „Saša je v Rusku v karanténe, začíname sa venovať všetkým dokumentom. Pochopili sme, že ide o banálny podvod. On ako prvý športovec tento problém oznámil, ostatní ho budú nasledovať. Ale máme najväčšiu stratu, Radulov investoval asi 1,5 miliardy rubľov,“ potvrdil Taškov podľa portálu Tvnoviny.sk.

Ten uviedol, že Radulov posielal peniaze do ruskej banky od roku 2015. Po zistení podvodu údajne banke odňali licenciu, ale Radulova finančná správa ho oklamala, že peniaze sú stále k dispozícii, čím ho presvedčila, aby tento podvod nenahlásil na polícii.

Kovaľčuka láka do Ruska jeho bývalý tréner

Podľa Taškovych slov sa banka začala chovať „agresívne“ a kontaktovala Radulovových manažérov v NHL, aby jej poskytli informácie o hokejistovych daniach v Spojených štátoch, čo im prišlo podozrivé, pretože v USA sa nemožno vyhnúť daniam.

„Manažéri sa smiali. Hovorili si, či sa v banke zbláznili. Rozhodli sme sa preto celú vec vyšetriť,“ uviedol Taškov novinárom.

McGregor nekončí, naopak! Vracia sa do klietky a vyzve dávneho rivala

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info