fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Pod baldachýnom NATO bude Slovensko pokojne spať“

NATO / pixabay.com

Tak znie svojrázny a veľavravný titulok článku v ruskej odbornej vojenskej tlači a pod ním sa nachádza informácia o Slovenskom prijatej obrannej a bezpečnostnej stratégii. Niet čo dodať.

Základom pre ochranu bezpečnosti Slovenska je členstvo republiky v NATO. Tvrdí to nová obranná stratégia krajiny, ktorú schválila slovenská vláda. Píše portál vpk. name.

Zo stratégie v ďalšej časti stroho a už bez komentára vyberá:

„Podľa ustanovení dokumentu je hlavným cieľom obrannej politiky Slovenska zachovanie suverenity, územnej celistvosti a nedotknuteľnosti hraníc. Kolektívna obrana v rámci Severoatlantickej aliancie sa považuje za najefektívnejšiu metódu na dosiahnutie tohto cieľa. Stratégia hovorí, že členstvo v NATO a Európskej únii umožňuje Slovensku vytvárať príležitosti, ktoré by krajina sama nemohla poskytnúť. Zároveň sa zdôrazňuje, že členstvo v NATO slúži aj na presadzovanie bezpečnostných záujmov Slovenskej republiky vo svete.

Belousovová: NATO presúva armádu na hranicu Ruska, tak kto komu hrozí?

Slovensko sa zameria na včasné zisťovanie a analýzu hrozieb, prípravu ústredných orgánov a orgánov miestnej samosprávy na plnenie úloh v oblasti obrany štátu, overovanie a kontrolu pripravenosti štátu na prijatie potrebných opatrení v prípade nebezpečenstva.

Zároveň sa rozšíri štátna podpora obranyschopnosti Slovenska efektívnym a transparentným využívaním finančných zdrojov. Rovnako sa zvýši pripravenosť obyvateľstva chrániť štát a rozvíjať obranný priemysel.

Špeciálne sily NATO sa pripravujú na tajný prielom v Rusku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info