Kresťania prechádzajú do druhej časti adventu, slávia tretiu adventnú nedeľu
13 | 12 | 2020 I TASR

Kresťania v nedeľu slávia tretiu adventnú nedeľu, čím sa dostávajú do druhej polovice obdobia duchovnej prípravy na slávenie Vianoc. Katolíci i evanjelici počas tohto dňa zapaľujú tretiu sviečku na adventnom venci.


Obdobie adventu je charakteristické i spoveďami, ktoré sa konajú takmer vo všetkých kostoloch na Slovensku. Kňazi katolíckej cirkvi odhadujú, že v tomto období je počet ľudí, ktorí prídu na spoveď, niekoľkonásobne vyšší ako počas roka. Pred spovednicami sa často tvoria rady. Situáciu kňazi riešia tak, že spovedajú viac hodín denne alebo im prídu vypomôcť duchovní z iných farností.

V mnohých katolíckych i evanjelických chrámoch sa za bežných okolností konajú adventné koncerty alebo pásma slova a hudby venované adventu či modlitbové stretnutia veriacich. Tento rok sú však obmedzené alebo úplne zrušené z dôvodu pandémie nového koronavírusu.

Hlina: Sulík má pravdu, Matovič je pomstychtivý, zákerný človek. Viem o tom svoje
Alojz Hlina na svojom facebooku napísal o tom, ako sa náš pán premiér Matovič správal na dôležitom samite lídrov EÚ, ktorý v Bruseli rokoval o rozpočte. "Toto je neskutočné. Naša krajina je naozaj v ohrození," napísal. Čítať ďalej
11 | 12 | 2020 | Michal Filek