HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Futbalový gigant v problémoch. Barcelona sa zatiaľ nedohodla s hráčmi na znížení platov

Lionel Messi / Twitter (@FCBarcelona)

Vedenie Barcelony nedávno uviedlo, že klub v dôsledku pandémie koronavírusu v sezóne 2020/21 príde o zhruba 300 miliónov eur, informuje portál Sport.cz.

Katalánsky gigant sa preto chystá šetriť, kde sa dá. V súvislosti s tým začalo vedenie rokovaní s hráčmi a pracovníkmi klubu a požaduje od nich, aby sa vzdali časti svojich platov. Rozhovory, ktoré podľa denníka Marca mali skončiť v stredajších nočných hodinách, však podľa všetkého želaný výsledok nepriniesli.

„Dnes 11. novembra po niekoľkodňovom intenzívnom vyjednávaní obe strany ukončili konzultačné obdobie bez uzavretia dohody,“ znie okrem iného vo vyhlásení klubu.

Messi neprišiel na nedeľňajšie testy, Barcelona s ním nechce rokovať o odchode

Obe strany si mali dať čas na rozmyslenie do 23. novembra. Dovtedy by mali k okrúhlemu stolu zasadnúť znova. Podľa zákulisných informácií médií sa hovorí o tom, že Barcelona chce platy svojich najväčších hviezd vrátane Lionela Messiho znížiť o 30 percent.

Blaugranas sa v novej sezóne nedarí ani po športovej stránke. Klubu z Camp Nou aktuálne patrí ôsma priečka La Ligy s deväť bodovým mankom oproti Real Sociedad. Tím Ronalda Koemana má však oproti vedúcemu celku tabuľky dva zápasy k dobru.

Ja sám by som Messiho na lavičke nenechal? On to chcel, priznal tréner Barcelony

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info