HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Trump nechal údajne Bidena podvádzať, aby ho usvedčil z volebného podvodu, tvrdí ruský ekonóm Chazin

Trump, Biden / Screenshot / YouTube (@Top Krant)

Možno to potrvá dlhšie, ale za právoplatného víťaza bude podľa uznávaného ruského odborníka napokon vyhlásený Trump. Uviedol portál Regnum.ru.

Demokratická strana USA ohrozuje svoju pozíciu tým, že umožňuje rozsiahle volebné machinácie počas prezidentských volieb. Ruský ekonóm Michail Chazin to povedal pre televíznu stanicu Rusko 24.

Som presvedčený, že súčasné voľby amerického prezidenta prinesú tie najneočakávanejšie výsledky. Nevylučujem, že v určitom zmysle nechal Trumpov tím zájsť vývoj situácie až tak ďaleko preto, aby sa z nej Demokrati už nemohli len tak ľahko vyvliecť,“ vysvetlil Chazin.

Pripomenul, že počas volieb už bolo dôveryhodne odhalených veľa rôznych porušení.

CNN: Trump stále nemá v úmysle priznať prehru

„Už sme napríklad videli, ako komisia sčítava hlasovacie lístky za sklom, ktoré je pred pozorovateľmi zvnútra naschvál prekryté papierom. Tiež záznamy o nežijúcich voličoch narodených v roku 1900 či 1902, ktorí poslali hlasy poštou. A hlasovali prirodzene za Bidena,“ podčiarkol.

Chazin zároveň odhaduje, že celý volebný proces môže trvať ešte pomerne dlho.

„Pamätáte, ako dlho trvala aféra Watergate? Pravda sa dlho utajovala, no vtedajší americký prezident Nixon, ktorý fenomenálne zvíťazil vo voľbách v roku 1972, bol napriek tomu predsa len prinútený odísť,“ pripomenul Chazin.

„Som pevne presvedčený, že po objasnení skutočného priebehu terajších volieb, bude Trump napokon vyhlásený za víťaza,“ zdôraznil Chazin.

CNN: Biden sa prihovorí k národu, víťazstvo má na dosah

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info