fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

CNN: Trump stále nemá v úmysle priznať prehru

Donald Trump sa nechce vzdať. Foto TASR (AP)

Úradujúci prezident Spojených štátov Donald Trump nemá v úmysle priznať svoju porážku v prezidentských voľbách, informovala v piatok americká televízna stanica CNN s odvolaním sa na nemenované zdroje z prostredia Trumpovho volebného štábu.

Správa prišla po tom, ako Trumpov protikandidát, demokrat Joe Biden prevzal vedenie v kľúčovom štáte Pensylvánia, ktorý Trump potrebuje k víťazstvu. Trumpov štáb v piatok zároveň zverejnil vyhlásenie, v ktorom opäť bez udania dôkazov spochybnil legitimitu voličských hlasov zaslaných poštou, informuje agentúra AFP.
„Ako sme povedali 19. júla, o týchto voľbách rozhodne americký ľud. A vláda USA je viac než schopná ‚vyprevadiť‘ z Bieleho domu ľudí, ktorí tam nemajú čo robiť,“ reagoval Bidenov volebný štáb, z ktorého vyhlásenia citala CNN.

Ak Joe Biden vyhrá Pensylvániu a jej 20 voliteľov, stane sa 46. prezidentom USA. Trump v tomto kľúčovom štáte viedol od utorka, odvtedy však jeho náskok ustavične klesal. Korešpondenčné hlasy totiž orgány počítajú ako posledné a možnosť voliť poštou využili v drvivej väčšine demokrati.

Prezident Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome v noci na piatok vyhlásil, že ak sa berú do úvahy iba „legálne odovzdané hlasy“, tak v prezidentských voľbách „poľahky“ zvíťazil. Opätovne obvinil Demokratickú stranu, že sa snaží o volebný podvod v prospech svojho kandidáta Joea Bidena a z manipulácie obvinil i médiá, korporácie, veľké technologické spoločnosti a tiež prieskumné agentúry.

Novinárka prirovnala priaznivcov Trumpa k teroristickej skupine

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info