fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusi chcú vychovávať deti v tradičných rodinách

Ilustračný obrázok (tradičná rodina, Rusko) © Shutterstock

Ruské sociálne siete pobúril transsexuálny Moskovčan, ktorý vychováva osemročného syna ako dievča. Uviedol portál Nation-news.ru.

Rusi sú už zvyknutí, že osoby rovnakého pohlavia a transsexuáli žijú v iných krajinách vo svete. Šokovala ich ale správa, že sa to už deje i na území Ruskej federácie. Odmietavú reakciu vysvetlil psychoterapeut Alexander Fedorovič.

Ruských používateľov sociálnych sietí pobúril prípad transsexuálneho Moskovčana, ktorý vychováva osemročného syna ako dievča. Žiadali, aby bol pozbavený rodičovských práv. Aby mohlo dieťa vyrastať v tradičných rodinných podmienkach.

Putin prikázal vytvoriť národnú genetickú databázu

Prudká reakcia Rusov nie je podľa Fedoroviča prekvapujúca. Ruská mentalita je podľa neho ochotná prijať existenciu takýchto ľudí. Ale iba do tej miery, ak svoje správanie nevystavujú „na obdiv“ celej spoločnosti.

„Zmieriť sa s faktom, že takéto páry budú vychovať deti, naša populácia jednoducho nemôže,“ zdôraznil Fedorovič.

Ochrana tradičných rodinných hodnôt môže byť zakotvená priamo v ruskej ústave. Stane sa tak, ak obyvatelia Ruskej federácie zahlasujú za zmeny a doplnenia základného zákona. Hlasovanie sa uskutoční od 25. júna do 1. júla.

Čečeni dostanú pre koronavírus finančnú pomoc na výkup neviest

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info