fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Holdenerová bude v slalome naháňať Shiffrinovú a Vlhovú, tvrdí jej nový tréner

Wendy Holdenerová. FOTO - TASR

Nový tréner Wendy Holdenerovej má v tom jasno. Jeho ambiciózna zverenkyňa môže v slalome naháňať Mikaelu Shiffrinovú aj čerstvú držiteľku malého glóbusu Petru Vlhovú.

Štyridsaťsedemročný Rakúšan Klaus Mayrhofer len pred niekoľkými týždňami prevzal tréningovú taktovku nad 26-ročnou Švajčiarkou a má s ňou iba tie najvyššie športové ciele.

„Ideme bojovať o slalomový glóbus vo Svetovom pohári. Som presvedčený o tom, že Wendy má na to, aby ho získala. Má v sebe rezervy, aby vyzvala Shiffrinovú v jej parádnej disciplíne,“ uviedol Mayrhofer pre denník Blick a ďalej pokračoval: „Rád experimentujem. Budeme pracovať na detailoch v slalomovej technike. Wendy je prístupná zmenám a vie aký risk treba podstúpiť, aby začala víťaziť. Ona je dostatočne ambiciózna a koncentrovaná.“

Sezónu by mohli dohrať lokálne v Las Vegas, vedenie NBA dostalo ponuku od MGM Resorts

Mayrhofer tvrdí, že dvojnásobná majsterka sveta v alpskej kombinácii a olympijská šampiónka v tímovej súťaži nemá ďaleko k tomu, aby sa stala šampiónkou v slalome. Na konte má trinásť druhých a jedenásť tretích miest v slalome vo Svetovom pohári, ale ani jedno víťazstvo. Toto chcú čo najskôr zmeniť.

„Musí si klásť najvyššie ciele. V špičke je už dlho, ale musí začať víťaziť. Technológia, materiál, fyzická príprava, to všetko zohráva v lyžovaní úlohu. Rozhodujúci faktor je mentálna sila. Je to ako skúška v škole. Keď som sa dobre pripravil, musím si veriť, že to zvládnem,“ myslí si Mayrhofer.

Messi aj Maradona sú génovia, ale len Diego vyhral majstrovstvá sveta, vraví Wenger

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info