Smer: Vládny program už teraz možno označiť za zdrap papiera
27 | 04 | 2020 I TASR

Programové vyhlásenie vlády (PVV) už teraz možno označiť za zdrap papiera. Tvrdí poslanec parlamentu Erik Tomáš (Smer-SD) na pondelkovej tlačovej konferencii na margo sporných vládnych nominácií na pozície.


V PVV sa uvádza, že ľudia budú na posty vyberaní transparentným procesom a budú tam odborníci namiesto "našich" ľudí. To podľa Tomáša vláda porušuje. "Aktuálna vláda robí z vlastného PVV trhací kalendár ešte predtým, ako ho schválil parlament," skonštatoval.

Za pochybné považuje Tomáš nomináciu na predsedu Hlavného banského úradu Bohumíra Zvrškovca. Hovorí, že nominant sa doteraz sústredil na výrobu čalúneného nábytku a bol okresným šéfom SaS.

Tomáš kritizuje aj nominácie na ministerstve dopravy a tvrdí, že všetkých ľudí do rezortu dosadil predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Smer-SD nie je spokojný ani s generálnou tajomníčkou na služobnom úrade ministerstva vnútra, ktorou sa stala Anna Bilecová. Tomáš hovorí, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) v prípade Bilecovej "blúzni" o detektore lži namiesto toho, aby rázne konal.

Bezplatná železničná preprava pre dôchodcov sa podľa Doležala obnoví hneď, ako to bude možné
"Osobne by som bol sám rád, keby sa tieto opatrenia nemuseli prijímať," povedal k zrušeniu vlakov pre seniorov zadarmo minister dopravy Andrej Doležal. Čítať ďalej
27 | 04 | 2020 | SITA


Opozičný Smer-SD taktiež kritizuje aj nominácie ľudí do Súdnej rady SR. Poslanec Národnej rady SR Matúš Šutaj Eštok (Smer-SD) hovorí, že vláda má v PVV, že do rady chce nominovať ľudí, ktorí nie sú z prostredia súdnej moci.

To je však podľa Šutaja Eštoka v rozpore so zvolením sudcu Juraja Klimenta a sudkyne Aleny Svetlovskej do Súdnej rady. Tú zvolili v NR SR koaličné strany OĽaNO, Sme rodina s podporou opozičnej ĽSNS. "Pri personálnych nomináciách sa časť koalície spolieha na Kotlebovu stranu," poznamenal Šutaj Eštok.

Smer-SD tiež požiadal vládnu koalíciu a premiéra o to, aby nerobili z ľudí ovce.

Školy by sa podľa vládnych analytikov mohli začať otvárať a výuka postupne obnovovať
Školy by sa mohli začať otvárať a výučba postupne obnovovať. Uviedli to vo svojom blogu analytici Inštitútu pre stratégie a analýzu (ISA), ktorá je analytickou jednotkou na Úrade vlády SR. Dodávajú, že po otvorení školských zariadení by sa výuka... Čítať ďalej
27 | 04 | 2020 | SITA