fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE ZAUJÍMAVOSTI

Ruská fregata „Admirál Kasatonov“ pokračuje v úspešných skúškach

Admirál Kasatonov / Mil.ru

Jedna z najmodernejších ruských fregát vyskúša nové spôsoby odhaľovania ponoriek. Uviedla TVZvezda.ru.

Ruská fregata najnovšej triedy pokračuje v úspešných skúškach. Vstúpila do Barentsovho mora na ďalšiu fázu testov. Posádka preverí rôzne typy predpokladaného manévrovania a bude pokračovať v doterajších skúškach všetkých systémov.

„Na mori plánuje posádka fregaty vypracovať niekoľko zadaní na odhalenie ponoriek. Úlohou tohto typu plavidla je sledovanie pomocou sonarových a protiponorkových zbraňových systémov. Vykoná rôzne typy manévrovania a testy zariadení,“ uviedla tlačová služba ruskej Severnej flotily.

V tejto fáze sa do skúšok novej fregaty zapájajú i ponorky Severnej flotily. Tie už sú istý čas v Barentsovom mori nasadené v rámci bojového výcviku.

Začiatkom februára fregata skúšala protilietadlový raketový systém „Poliment-Redut“. Fregata úspešne zasiahla cieľovú raketu vypustenú z malej raketovej lode „Úsvit“.

Predtým posádka fregaty odskúšala raketu „Kaliber“ na pobrežný cieľ umiestnený na cvičisku Čizna v Archangeľskej oblasti. Vystrelenými raketami „Kaliber“ a „Onyx“ úspešne zasiahla i ciele v Bielom mori.

Najnovšia ruská fregata opustila domovskú námornú základňu Severnej flotily v Bielom mori ešte 20. novembra minulého roka. Konštrukčné testy sa uskutočnili v niekoľkých etapách. Po dokončení celého komplexu potrebných skúšok bude loď prijatá medzi bojové plavidlá Ruského námorníctva.

Najnovšiu fregatu projektu s označením „22 350“ „Admirál flotily Kasatonov“ navrhla projekčná kancelária Northern Design and Development Bureau. Postavili ju v Severnej lodenici v Petrohrade.

Výtlak lode je 5 000 ton. Má dĺžku 135 a šírku 16 metrov. Dosah má 4000 kilometrov pri rýchlosti až 30 uzlov. Samostatne dokáže v akcii pôsobiť 30 dní.

Putin navštívil nemocnicu, kde sa liečia pacienti infikovaní koronavírusom (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info