Dončičovo zranenie nie je vážne, súboj hviezdnych hráčov sa však zrejme konať nebude
15 | 12 | 2019 I SITA

Slovinský basketbalista Luka Dončič nedohral sobotňajšie stretnutie zámorskej NBA, v ktorom jeho Dallas prehral s Miami 118:122 po predĺžení. Jeden z najlepších hráčov súťaže sa zranil už na začiatku prvej štvrtiny, keď si v snahe presadiť sa pod košom podvrtol pravý členok. Rodák z Ľubľany niekoľko minút ležal na palubovke a následne sa už v zápase neobjavil. Prvotné správy však hovoria o tom, že by ho zranenie nemalo vyradiť na dlhšie časové obdobie.


Röntgenové vyšetrenie vylúčilo zlomeninu, ale tréner Rick Carlisle nechce uponáhľať návrat slovinského hráča. "Zrejme stratíme skvelého hráča, neviem ešte na ako dlho. Neočakávam, že nastúpi v ďalšom zápase proti Milwaukee. To je môj názor. Ak však budeme hrať tvrdo a robiť správe veci celých 48 minút, budeme mať v tejto lige šancu proti hociktorému tímu. Musíme hrať kolektívnejšie, podobne ako v druhom polčase duelu proti Miami," cituje slová trénera Dallasu web magazínu Forbes.

Fanúšikovia NBA sa tak zrejme nedočkajú atraktívneho súboja Luka Dončič verzus Giannis Antetokounmpo. Obaja patria k najlepším strelcom súťaže, lepší bodový priemer má iba James Harden z Houstonu. Dončič nedávno prekonal aj jeden z rekordov Michaela Jordana, keď v 19. zápase v sérii dosiahol aspoň 20 bodov, päť doskokov a päť asistencii. Na druhej strane Grék má najväčší podiel na tom, že "Bucks" aktuálne ťahajú sériu 18. víťazstiev po sebe a sú jasným lídrom tabuľky Východnej konferencie.