Manželia z východu Slovenska poslali do Afriky 60-tisíc eur. Čakali miliónové dedičstvo
09 | 11 | 2019 I TASR

Páchateľ vystupoval ako právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula a v banke v africkom Togu zanechala dedičstvo.


Trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu začala polícia voči osobe, ktorá od manželského páru z Humenného vylákala 60-tisíc eur na poplatky za sprostredkovanie dedičstva vo výške 7,5 milióna dolárov. Páchateľ v komunikácii vystupoval ako právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula a v banke v africkom Togu zanechala dedičstvo.

VIDEO: Zverejnili zábery z polmiliónovej krádeže šperkov v Bratislave!
Vyrabovali zlatníctvo priamo pod kamerami súkromnej bezpečnostnej služby. Siedmi maskovaní zlodeji behom piatich minút "vybielili" klenotnívtvom v nákupnom centre na predmestí Bratislavi. Lupiči si odniesli šperky v hodnote pol milióna eur.... Čítať ďalej
03 | 11 | 2019 | Magda Danková


K prevodu majetku však nedošlo. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

"V dobe od začiatku roka 2018 do októbra 2019, páchateľ prostredníctvom internetovej komunikácie kontaktoval pani Helenu s tým, že je právny zástupca po poručiteľke, ktorá tragicky zahynula pri autonehode a v banke zanechala 7,5 milióna dolárov. Páchateľ ďalej pani informoval, že tieto finančné prostriedky môžu byť na základe testamentu nebohej ženy prevedené na účet oslovenej Humenčanky," uviedla Ligdayová.

Herca Jána Koleníka odsúdili za daňový podvod!
Populárny herec Slovenského národného divadla a hviezda seriálov, kde stvárňuje väčšinou kladných hrdinov sa nedávno dostal do problémov so zákonom. Ján Koleník bol odsúdený za daňový podvod. Informovali ako prvé Bratislavské... Čítať ďalej
08 | 11 | 2019 | redakcia


Aby páchateľ potvrdil svoje tvrdenia, posielal poškodenej rôzne certifikáty, pričom žiadal o zaplatenie poplatkov za ne. Celková suma predstavuje 60-tisíc eur. Poškodená podľa polície poslala peniaze cez Western Union do Afriky, dedičstva a ani vrátenia peňazí sa však nedočkala.