fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Georg Soros a Michal Kováč st. / TASR
DENNÝ VÝBER KOMENTÁRE

Komentár Sergeja Kozlíka: Michal Kováč ml. a Sorošove dlhé prsty

Pred pár dňami prezidentka Čaputová vymenovala za veľvyslanca v Spojených arabských emirátoch Michala Kováča mladšieho. Utŕžila za to oprávnenú kritiku.

Prezidentka vymenovala veľvyslancov pre Argentínu, SAE a Izrael

Na jednej strane lynčuje ľudí za podozrenie z komunikácie s Kočnerom a verejne ich vyzýva k abdikácii, ako napr. štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Jankovskú. Na druhej strane človeka, ktorý v minulosti preukázateľne pôsobil v zločineckej skupine spolu s Kočnerom, bez zaváhania vymenuje do významnej reprezentatívnej funkcie.

Kováč mladší ako „nový“ veľvyslanec? Jeho minulosť vrhá tiene podozrenia

Tu by sa príbeh mohol uzavrieť, neskúmajte ďalej, zabudnite. Avšak predsa len. Veľvyslanec, to nie je vrece zemiakov. Právomoc vybrať a navrhnúť osobu na funkciu veľvyslanca má minister zahraničných vecí, konečné slovo má vláda. To znamená, že návrh na vymenovanie Michala Kováča ml. za veľvyslanca prešiel štruktúrami ministerstva zahraničných vecí, ale i inštitúciami vlády. To všetko pod egidou strán SMER a SNS.

Kto je Michal Kováč mladší? Jeho meno sa spája s nejednou kauzou

Premiér Pellegrini kľučkuje okolo štátnej tajomníčky Jankovskej a evidentne by ju za podozrenie z komunikácie s Kočnerom najradšej videl niekde na trvalej dovolenke. Jeho rukami však bez problému prešlo uznesenie vlády, ktorým bol do funkcie veľvyslanca schválený Kočnerov kumpán Michal Kováč ml. Čo za tým pre Boha môže byť?

PELLEGRINI OTOČIL: Voči Jankovskej je po novom pripravený vyvodiť personálne dôsledky

Prezident Michal Kováč udržoval blízke vzťahy s miliardárom Sorošom. Ten cez mimovládky platil snahy o zvrhnutie Mečiarovej vlády. Keď sa to koncom roka 1998, s významným prispením prezidenta Kováča udialo, Dzurindova vláda upratala Michala Kováča ml. na nevýznamný diplomatický post. Nepochybne ako akt vďaky otcovi Kováčovi, ale aj krstnému otcovi Sorošovi, ktorého peniaze hýbali Slovenskom.

Jana TELEKI: Frontálny útok Sorosa na Európsky parlament a odhalenie jeho siete vlastným človekom

Nikto nepochybuje, že Sorošove peniaze hýbali aj nedávnymi prezidentskými voľbami a že jeho tieň padá aj na ministerstvo zahraničných vecí. Michal Kováč ml. sa stal veľvyslancom. Čaputová je spokojná, Fico mlčí, Pellegrini mlčí, Danko mlčí, Bugár mlčí, atď.

Záver?
Krstný otec Soroš ešte nikdy nebol tak blízko inštitúciám Slovenskej republiky. Alebo je za tým Kočner?

Kauza Jankovská sa ďalej zamotáva. Jej komunikácia s Kočnerom sa stále nepotvrdila, čo je v hre?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info