HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Snažia sa vrahovia Jána Kuciaka zmiasť verejnosť aj políciu? Všetko nasvedčuje tomu, že je to tak

Ilustračné foto - TASR

Polícia najprv považovala za vraha bývalého policajta Tomáša Szabóa, neskôr sa ale priznal jeho bratranec Miroslav Marček. Je to iba trik ako zmiasť vyšetrovateľov?

Kriminalisti sa boja, že je to len taktika, aby súd nakoniec nemohol jednoznačne určiť, kto dvojicu skutočne zastrelil.Tým by musel potom uložiť miernejšie tresty.

V súvislosti s vraždou polícia obvinila aj ďalších ľudí – Alenu Zsuzsovú, ktorá si mala smrť Jána Kuciaka objednať u podnikateľa Zoltána Andruskóa. O Zsuzsovej sme už informovali vo viacerých článkoch:

MIMORIADNA SPRÁVA: Zsuzsová mala pre Kočnera získať intímne fotky Andreja Danka

MIMORIADNA SPRÁVA: Zsuzsová nevinná? Muž, obvinený z vraždy exprimátora, zmenil výpoveď

Podozrivých zachytili pred vraždou miestne kamery. Na zázname, ktorý je zhotovený šesť dní pred vraždou, prichádza vrah v špecifickej bunde k domu na obhliadku.

Táto bunda je teraz jedným z dôkazov, ktorý Marčekove priznanie spochybňuje. Polícia ju našla pri domovej prehliadke v Kolárove u Tomáša Szabóa, preto sa domnieva, že patrí práve jemu.

Podľa pitvy bol Ján Kuciak zavraždený dvoma ranami do srdca. Marček ale opäť kriminalistom tvrdil, že mladého novinára strelil jednou ranou do srdca a druhú potom mieril na hlavu.

SLEDOVANIE NOVINÁROV: Pozrite si, čo všetko zaistila polícia u nohsledov Kočnera

Nesedí aj to, prečo zomrela snúbenica jeho snúbenica, archeologička Martina Kušnírová. Marček v jednej zo svojich výpovedí povedal, že ju zastrelil preto, že keď mu Kuciak otvoril dvere, „stála za ním“. Jej telo ale polícia našla ležať v kuchyni. Doteraz sa pracuje s verziou, že sa jej vrah zbavil ako nepohodlného svedka.

Policajti sa obávajú, že Marčeková taktika je až príliš jednoduchá – zamotať vyšetrovanie tak, aby na súde následne nebolo možné preukázať, ktorý z dvoch bratrancov strieľal. Ak by nebolo jednoznačné, kto je vrahom, obom by sa znížil trest – za vraždu bez priznania hrozí 25 rokov až doživotie, takto by mohli dostať približne dvadsať rokov s možnosťou prepustenia po troch štvrtinách trestu.

Polícia obvinila aj kontroverzného podnikateľa Mariána Kočnera, ktorý si mal objednať túto vraždu. O „Kočnerovinách“ sme písali v priebehu posledných mesiacov dostatočne intenzívne:

NA PULZE DŇA: Dal Kočner zabiť Takáča? Podnikatelia po rokoch prehovorili, motívom mali byť desiatky miliónov korún

Kočner chcel pošpiniť prokurátora, nevyšlo mu to. Biely Mercedes patril nakoniec Zsuzsovej

Parochne, fúzy, ale aj barly. Kočner zaplatil za techniku a „rekvizity“ 70 tisíc eur

NA PULZE DŇA: Ďalším členom Kočnerovho komanda je policajný vyšetrovateľ v Bratislave

Neuveriteľné: Ako Kočner poslal sociálku na Moniku Tódovú

S vraždou sa spája aj Jaroslav Haščák z Penty. Ohľadom toho sme písali už vo februári:

Kto je Jaroslav Haščák z Penty, ktorého označila Alena Zsuzsová? To podstatné okolo jeho osoby na jednom mieste!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info