Muž, ktorý vraždil moslimov na Novom Zélande, poprel všetky obvinenia
14 | 06 | 2019 I TASR

Brenton Tarrant, ktorý je obvinený z toho, že pri marcových útokov na dve mešity v novozélandskom meste Christchurch zabil 51 ľudí, v piatok na súde poprel všetky vznesené obvinenia. Informovala o tom agentúra AFP.


Tarrant sa na súde v Christchurchi zúčastnil prostredníctvom telemostu z väznice s najvyšším stupňom stráženia v novozélandskom Aucklande, kde je v súčasnosti vo väzbe.

Tarrant len ticho sedel, párkrát sa uškrnul, a nechal za seba hovoriť svojho právneho zástupcu Shanea Taita. Ten povedal, že jeho klient prehlasuje, že je nevinný, a to v prípade všetkých 92 vznesených obvinení.

Na pojednávaní v Christchurchi ho zo siene pre verejnosť sledovalo aj približne 80 preživších i pozostalých po obetiach marcových útokov.

Voči samozvanému belošskému rasistovi Tarrantovi bolo v súvislosti s útokmi z 15. marca v Christchurchi vznesených 51 obvinení z vraždy, 40 obvinení z pokusu o vraždu a jedno obvinenie z terorizmu, píše agentúra AP.

ŠKANDÁL: Firma blízka Kmotríkovi profituje na vodárňach a predražených nájmoch
Bratislavskí vodári si cez firmu Infra Services spolumajiteľa Ivana Kmotríka prenajímajú päticu objektov za premrštené ceny. Objekty vlastní 30-ročný mladík, ktorý ich kúpil krátko pred podpisom nájomnej zmluvy. Zákazky získal bez súťaže. Informuje... Čítať ďalej
14 | 06 | 2019 | Roman Suchý


Z dvoch posudkov jeho duševného zdravia vyplynulo, že tento muž je schopný absolvovať približne šesťtýždňový proces, ktorého začiatok stanovil sudca Cameron Mander na 4. mája budúceho roka.

Tarrant údajne začal 15. marca, počas piatkových modlitieb, strieľať na ľudí v preplnenej mešite Al Noor, z ktorej sa následne presunul do ďalšej mešity Linwood na predmestí Christchurch, kde pokračoval v paľbe. Oba útoky naživo vysielal na sociálnych sieťach.

Momentálne je vo väzbe v Aucklande a 15. augusta sa zúčastní na ďalšom pojednávaní.