fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Matovič nás vedie do katastrofy. Zastaviť ho môže iba 53 Pročkov (Aneta Lietmanová)

Fikcia / Fotomontáž (via TASR, Shutterstock)

Aj krátky prehľad priorít členov vlády nenecháva nikoho na pochybách o tom, že Igor Matovič nás vedie do katastrofy. Ak naša budúcnosť visí na šnúrke od treniek 53 Pročkov, Slovensko je v poriadnej šlamastike.

Kto čo chce

Premiér Igor Matovič chce testovať žiakov. Špáraním sa v nosoch, nie kloktaním. Ktovie, prečo…

Minister Richard Sulík chce otvárať obchody. Čím skôr, pretože krachujú prevádzky, ľudia prichádzajú o prácu.

Minister Milan Krajniak chce otvárať kostoly, pretože v raj v 18. storočí to pomohlo. Zrejme by to malo zabrať aj proti negatívnemu vplyvu vírusu na ekonomiku. Alebo zakryť okolnosť, že jeho stranícky kolega Štefan Holý pripravuje zákon, aby sa Sme rodina ľahšie kradlo.

Blaha: Umierajú tisíce ľudí, ale prezidentka hľadá poradcu na boj proti inému názoru

Vicepremiérka Veronika Remišová nechce nič. Vie len, že nechce na Slovensku Sputnik, pretože by to mohlo otriasť geopolitickou rovnováhou Európy. Jej stranícka kolegyňa, ministerka Mária Kolíková chce súdnu mapu, ale okrem nej už nikto iný, kto v tejto krajine aspoň trochu rozumie justícii.

Dokedy sa nám budú špárať v telesných otvoroch?

Ešteže máme vo vláde Sulíka. Niežeby bol ktovieaký lúmen, ale prinajmenšom jednooký kráľ medzi slepými z neho bude. Vlastne aj ten Krajniak má v niečom pravdu. Až na to, že na vec ide z úplne opačného konca. Človek nemusí byť ani laureátom Nobelovej ceny za ekonomiku, ani ministrom hospodárstva, aby chápal, že skôr ako kostoly je potrebné otvoriť ekonomiku. Odpoveď na otázku Prečo? je veľmi jednoduchá. Krachujúce živnosti, prevádzky a firmy ničia a zničia viac životov ako celý Covid-19.

Kolaps nemocníc – lekári už musia rozhodovať o tom, komu dajú lôžko a komu nie

Povedzme si to konečne na rovinu. Väčšina z tých, ktorí zomreli na alebo s Covid-19, by v spojitosti s inými zdravotnými problémami skonali na alebo s chrípkou. A s týmto faktom sa budeme musieť naučiť žiť. Ba dokonca musíme počítať aj s alternatívou, že okrem chrípky a koronavírusu nás v budúcnosti budú sprevádzať aj iné nástrahy. Zakaždým zavrieme ekonomiku? Či dokonca celé planétu? A ak bude pri moci Matovič alebo jeho klon, bude sa nám špárať v telesných otvoroch až dovtedy, kým sa vírus neprenesie na 90 percent populácie?

Nedovoľme, aby sa z recesie stala depresia

Ekonomika, to nie sú lez zisky kapitalistov. Áno, aj. Avšak v hre je oveľa viac. V hre sú životy celej generácie ľudí. Ak necháme korona-krízu či bežnú ekonomickú recesiu prerásť do depresie, zrodí sa nám generácia nie nepodobná tej, čo zažila veľký krach na prelome 20. a 30. rokov minulého storočia. Recesia je bežný a často ozdravný ekonomický úkaz. Depresia je čosi oveľa horšie a ničivejšie. Má nielen ekonomické a štatistické, ale doslova fyzické dôsledky. Rozvracia spoločnosť a od základu ničí nielen ekonomické vzťahy.

A presne do tejto katastrofy vedie Matovičovo špáranie. Darmo má Sulík pravdu, darmo jeho statusy získavajú tisíce „lajkov“, keď sa jeho volanie po návrate k normálnemu životu nezhmotňujú. Zmena nie je v Sulíkových rukách, ale je predovšetkým na 53 poslancoch OĽANO, ako sú Pročko či Remiášová. A to je dôvod, prečo sa točíme a budeme točiť v bludnom kruhu.

V karanténnom centre armády zomrel 35-ročný vojak. Prečo Naď a Matovič zbabelo mlčia?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info