Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Dostávajte dôležité správy okamžite
© 2026 Hlavný Denník. Všetky práva vyhradené.
Made in Slovakia

Príčina zdravotných problémov návštevníkov kúpaliska v Diakovciach v okrese Šaľa zostáva naďalej nejasná.


Diego Maradona bol pred smrťou prikovaný na lôžko, trpel opuchmi a vyzeral, akoby sa zmieril s osudom.
A nič. Ani nepomohlo, ani neuškodilo. Iba potvrdilo charakter jeho nositeľa.

Motoristi, ktorí sa počas najbližších dní chystajú autom na dovolenku, môžu výberom krajiny na tankovanie ušetriť aj viac ako desať eur na jednej nádrži.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk




Aj Peter "Ďateľ" Tóth sa na pouličné praktiky Matovičovho hnutia pozerá s nevôľou. Vo svojom videu sa pýta, či túto volebnú korupciu nevidí generálny prokurátor
Podľa odborníkov nebude Zem schopná dlhodobo zvládať vysoké tempo populačného rastu bez výrazných dôsledkov.
Skúsme v týchto ťažkých chvíľach zopnúť ruky a spolu s básnikom pomodliť sa za dážď.
Skutočná bomba, ktorá 6. augusta 1945 padla na Hirošimu.
Už nestačí hodiť rukou, že je blázon...
Hlas ľudu Hlavného denníka
Jeho slová o opozícii vyvolali rozruch
Už aj bývalému vrchnému veliteľovi Ukrajiny a veľvyslancovi Ukrajiny vo Veľkej Británii je jasné, že Ukrajina do NATO nevstúpi.
Progresívci živili okrem Korčoka aj ľudí z jeho prezidentského štábu. Za rok 2025 to stranu stálo 180-tisíc eur.
Novinárske sliepočky a ich mužskí kolegovia sa niekedy darmo snažia hlúpymi otázkami dostať Kaliho do úzkych.


Komentáre
31. 10. 2025
Opozícii a jej ekonomickým expertom s čiernymi scenármi po tretíkrát „klapli zuby na prázdno“. Agentúra Moody´s potvrdila Slovensku rating na úrovni A3 so stabilným výhľadom, informuje 13. decembra na sociálnej sieti minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SSD). Hodnotenie prichádza od poslednej z troch najviac rešpektovaných ratingových agentúr vo svetovom meradle. Ani táto, po hodnoteniach Standard & Poor’s a Fitch Ratings, nezmenila hodnotenie Slovenskej republike.
Stalo sa tak v noci z 12. na 13. december v rámci periodického hodnotenia. Priaznivá správa hovorí, že agentúra potvrdila Slovenskej republike nezmenený rating na úrovni A3 so stabilným výhľadom. Informácia podľa Kamenického prichádza v období zvýšenej globálnej neistoty, spomalenia rastu našich najväčších obchodných partnerov a napätých medzinárodných obchodných a politických vzťahov.
Ratingová agentúra Standard & Poor’s udelila Slovenskému ešte v závere októbra známku A+. V polovici novembra potvrdila rating Slovenska aj agentúra Fitch a mesiac po nej tak urobila aj agentúra Moody´s.
„Agentúra vo svojej stručnej správe reflektuje konsolidačné úsilie vlády, prínos členstva v Európskej únii a v eurozóne, vysoký HDP na obyvateľa a históriu robustného trendu rastu. Makroekonomický a fiškálny vývoj je podľa agentúrnych analytikov v súlade s ich očakávaniami,“ priblížil Kamenický.
„Stabilný výhľad odráža vyvážené riziká na úrovni A3. Riziká poklesu fiškálnych ukazovateľov Slovenska sú zmiernené solídnou schopnosťou obsluhovať a riadiť dlh,“ cituje minister agentúru Moody’s, ktorá v hodnotení očakáva vylepšenie slovenskej ekonomickej dynamiky. Agentúra tiež očakáva, že do roku 2027 reálny HDP porastie na úroveň 1,5 percenta. Podporiť ho má silnejší domáci dopyt a tiež nová automobilka na východe Slovenska – tá prispeje k našej exportnej výkonnosti.
Odborníci poukazujú na možné problémy, ktoré by Slovensku mohli priniesť pretrvávajúce riziká prepojenia slovenskej a nemeckej ekonomiky. Slovensko má vynikajúci predpoklad pri získavaní nových investorov. „Riziká vyplývajúce z úzkej integrácie ekonomiky do nemeckých výrobných sietí a z vysokého stupňa otvorenosti obchodu sú do istej miery vyvážené schopnosťou Slovenska prilákať nové zahraničné investície,“ cituje ďalej Kamenický zo správy agentúry.
„Máme silný ekonomický protivietor, naši najväčší obchodní partneri sú na hrane recesie, cítime riziká obchodných vojen a dopady ciel zo strany USA a do toho všetkého musíme ozdravovať verejné financie, pretože nám ich vlády medzi rokmi 2020 až 2023 nechali v najhoršom stave v celej Európskej únii. To, že sa nám darí držať ratingy, je dôkazom, že vláda Slovenskej republiky riadi verejné financie zodpovedne. Vidí to Európska komisia, ratingové agentúry, finančné trhy a aj investori. Politická opozícia a jej spriaznené médiá neustále šíria vo verejnosti poplašné správy a snažia sa navodiť dojem, že Slovensko je čierna diera. Odmietam takúto politiku, ktorá škodí záujmom Slovenskej republiky,“ zhodnotil potvrdenie ratingu minister financií Ladislav Kamenický.
„Medzinárodné ratingy sú pre Slovensko kľúčové, pretože ovplyvňujú jeho reputáciu na finančných trhoch, výšku nákladov na financovanie štátu a celkovú dôveru investorov. Takto vie Slovensko ušetriť peniaze potrebné na financovanie zdravotníctva, sociálnej oblasti a iných priorít v prospech občanov,“ uzavrel Ladislav Kamenický.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.