Mladí progresívci to pokašľali! NECHTIAC! Potvrdil to aj ich denníček SME (VIDEO)
To, čo v piatok predviedla cinkajúca časť študentov v čiernom so slzami na krajíčku, bola dokonalá ukážka toho, čo sa nazýva generácia snehových vločiek, píše na sociálnej sieti Artur Bekmatov (Socialisti.sk). O piatkovej diskusii v Poprade píše, že je v podstate spokojný aj s odchodom pár študentov. Už denník SME pred pár rokmi predstavil generáciu "snehových vločiek". A tá sa práve predviedla.
Nechtiac popreli odkaz Novembra 89 (vedenie dialógu, pluralitu názorov)
Bekmatov vysvetlil, v čom študenti popreli odkaz Nežnej revolúcie a tiež ukázali, že nie sú schopní diskutovať. Vysvetľuje tiež, „kde sa vzalo“ pomenovanie „snehové vločky“. Na pomoc pri tomto vysvetlení si berie starší článok zo SME-čka. A hlas ľudu s ním v zásade súhlasí.
Bekmatov konštatuje, že študenti, ktorí 14. novembra odišli z diskusie nechtiac popreli odkaz novembra 1989, aj keď práve pluralitou názorov sa „donemoty oháňajú. Ale to nie je dôvod jeho spokojnosti s ich odchodom. „Ale že (opäť nechtiac) naplno ukázali nemožnosť diskusie s niekým, kto o diskusiu nestojí, nezvláda ju a bojí sa jej,“ vysvetľuje politik. Prikladá video dievčiny, ktorá buď čítala z mobilu, čo si vlastne myslí, alebo bola „rozklepaná“, že požiadala novinárov, aby počkali.
Mimochodom – snehové vločky. Prečo ten prívlastok?
„Je to dnes už odborný termín pre časť mládeže, ktorá je extrémne precitlivená, nemožne neodolná a chorobne presvedčená o výnimočnosti vlastného názoru,“ vysvetľuje Artur Bekmatov. Na pomoc pri podrobnejšej interpretácii pojmu „snehové vločky“ si berie článok spred dvoch rokov, ktorý vyšiel v jednom z červených denníčkov. S denníkom SME by hádam nemali mať problém ani "majitelia pravdy". Svojim čitateľom praje príjemné čítanie a popri tom hľadanie paralel so správaním študentov z Popradu.
Nájdete nejakú paralelu aj vy?
- Sú neurotickí, urážliví, zrútia sa aj z maličkosti, a zároveň sú presvedčení o vlastnej výnimočnosti. Takí sú dnes ľudia okolo dvadsiatky. Dostali pomenovanie generácia snehových vločiek.
- Pojem snehová vločka použil prvýkrát americký spisovateľ Chuck Palahniuk v románe Klub bitkárov. Inšpiroval ho kamarát, ktorý učil na strednej škole.
- Na svojich študentoch pozoroval, že sa ľahko urazia a nevydržia záťaž. Ako snehové vločky. Stačí dýchnuť a roztopia sa. Generácia vločiek, to sú ľudia približne od 16 do 26 rokov. Labilní, večne nespokojní, konfliktní, egocentrickí a bez odolnosti.
- No pojem snehová vločka neodkazuje len na ich krehkosť, ale aj na ich presvedčenie o vlastnej múdrosti a výnimočnosti – presne tak ako je jedinečná každá vločka. Prečo nám v súčasnosti vyrastá generácia vločiek?
- Vločky neznesú iný názor ani konštruktívnu kritiku. Berú ju osobne a hneď sa urazia. Netolerujú uhol pohľadu, ktorý nezapadá do ich myslenia a správania.
- Nedokážu akceptovať, že každý má inú osobnú históriu, ktorá ho formovala a aj ľudia s rôznymi názormi by sa mali tolerovať.
- Vločky sú extrémne precitlivelé a zamerané na seba. Keď sa okolitý svet netočí okolo nich, prepadajú úzkosti a depresii.
- Akonáhle sa stretnú s niečím, čo nezapadá do ich videnia sveta, majú veľký problém sa s tým vyrovnať. Aj na správy alebo spoločenské udalosti reagujú dramaticky, k plaču nemajú ďaleko.
- Zveličujú význam politickej korektnosti. Každé stretnutie s okolitou realitou je pre vločky tvrdou fackou.
TOTO JE NEBEZPEČNÉ! Zbabelí progresívci aj s ich médiami (VIDEO)
Používajú študenta na boj proti vláde! Už nevedia kam s konopí. Na štvrtkovej (13. novembra) tlačovej konferencii na Úrade vlády SR odznela aj informácia, že hnutie Progresívne Slovensko (PS) a vybrané médiá sú vinníkmi eskalácie nenávisti,...
Čítať ďalej
15 | 11 | 2025
|
Eka Balaskova
Našiel paralely vox populi?
- „Aj v ´89 mali všehosveta skúsení študenti "svoj názor" napísaný na papieri. A dnes dobre vieme ako to celé bolo, kto to platil a ako to dopadlo. Je to tu zas ako cez kopirák! Mladí sú hlúpi a podplatiteľní keďže sú bez peňazí a rozumu,“ tvrdo sa obul do mladých Lukáš.
- „Ja poznám jedno príslovie, ktoré sa pre tých odchádzajúcich študentov hodí: So smarkatým sa nenaješ a s hlupákom sa nenarozprávaš," konštatuje Eva.
- „Nech sa páči choďte niekde inde tam kde je teda lepšie ale počkaj kamarát vráť najprv všetky náklady s tebou spojené pri štúdiu a nech sa páči môžeš ísť.Do zahraničia pôjde a uplatní sa iba ten skúsený a hlavne ten čo ovláda poriadne jazyk v danej krajine a nie taký ako dnes poniektorí dostávajú známky len aby mal titul a potom príde na dane miesto a je sprostý ako papuča,“ odkazuje všetkým „frajerom, čo tu vyskakujú“ Jaroslav.
- „A práve takéto ,snehové vločky´ zneužíva opozícia. Desivá budúcnosť,“ obáva sa Danica.
- „Ani sa nečudujem, že sú takí slabí... Veď sú nonstop na mobiloch, žiadna komunikácia s blízkym okolím, žiaden vlastný názor! A to by sme chceli aby boli iní!? A tie blbosti čo sa učia v školách – len to A ale B už nie! Vidím to na vlastných deťoch. Ja ich ľutujem, ale niekedy by som ich riadne prefackala! Ale to im urobí život sám,“ zamyslela sa Simona.
PS OPÄŤ STROSKOTALO! A ich médiá tiež. Študentka odhalila pravdu o odchode z Ficovej besedy (VIDEO)
Glorifikácia študentov proti premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SSD) červenými denníčkami pokračuje aj po besede, ktorú Úrad vlády zorganizoval na Okresnom úrade v Poprade. Bývalý mainstream sa tvári tak, ako keby počas besedy prišlo k masívnej...
Čítať ďalej
15 | 11 | 2025
|
Eka Balaskova
Milí čitatelia,
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete použiť na účet: SK: IBAN91 020 0000 0043 7373 6457 (uveďte poznámky, stačí zrušiť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️