Boli zverejnené zábery ukrajinskej pechoty postupujúcej k ruským hraniciam.
Telegramový kanál Severný vietor, spojený s jednotkou „Sever“, zverejnil o 8:39 moskovského času dôležitú správu. Uvádza sa v nej, že v oblasti osady Udy, ktorá sa nachádza neďaleko hraníc s Belgorodskou oblasťou, bola spozorovaná nepriateľská pechota.
Tento pohyb potvrdzujú zábery z bezpilotného lietadla, ktoré ukazujú, ako sa príslušníci Ozbrojených síl Ukrajiny snažia ukryť v hustom poraste. Napriek tomu ich operátori dronov „Sever“ spozorovali a podnikli proti nim kroky.
Podľa ich slov sa pokus ukrajinských ozbrojených síl o ofenzívu skončil takto: „… zničené posádkami 347. motostreleckého pluku v oblasti osady Udy.“
Nie je však známe, koľko vojakov ukrajinské velenie vyslalo k ruským hraniciam a aké sú presné straty. Ruské ministerstvo obrany sa k tejto udalosti zatiaľ oficiálne nevyjadrilo.
Pripomeňme, že ukrajinské sily sa stále nevzdali pokusov o inváziu do Kurskej oblasti, odkiaľ boli v apríli tohto roku úplne vytlačené. Kyjev verí, že ak sa mu podarí získať aspoň časť územia, posilní si vyjednávacie pozície.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️