Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Zoroslav Kollár upozorňuje na vyhrážanie sa Ľubomíra Galka oponentom.



Futbalisti ŠK Slovan Bratislava odohrajú v stredu večer v Slovinsku "zápas roka" približne o 10 miliónov eur. Rozmenené na drobné, ak "belasí" prejdú cez NL Celje do ligovej časti Ligy majstrov, čaká na nich základná odmena za účasť 18,62 milióna eur.
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.

Anglický herec Tim Curry, najznámejší svojou ikonickou úlohou Dr. Frank-N-Furter v kultovom muzikáli Rocky Horror Picture Show, zomrel vo veku 80 rokov, informoval v stredu portál TMZ s odvolaním sa na nemenované zdroje.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.
Podpredseda Progresívneho Slovenska je chamtivec. A povýšenecký elitár. Poznám ho 30 rokov, takže toto nie je žiadny „emociálny štek“, píše vo svojom komentári, ktorý prinášame v plnom znení, europoslanec Braňo Ondruš.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.


Komentáre
31. 10. 2025
Hlboko východne od Košíc sa po sobotnom ráne rozhostilo znepokojivé ticho. Na poli pri obci Bačkovík, kam detský smiech často nedolieha, dnes vyhasli dva mladé životy. Scéna, ktorá sa tu odohrala okolo deviatej ráno, by mohla byť výjavom z adrenalínového filmu – no s krutým, reálnym koncom.
Podľa prvotných informácií polície sa do starého vozidla BMW usadil len 18-ročný mladík a doviezol so sebou dve deti – len 8 a 10 rokov. Spoločne odišli z miesta bydliska bez toho, aby ktokoľvek vedel, kam smerujú. Namiesto cesty si však vybrali poľnú plochu, kde začali s driftovaním – nebezpečnou jazdou, počas ktorej sa auto úmyselne dostáva do šmyku. Frajerina? Možno. No jej cena bola nevyčísliteľná.
Auto sa zrejme počas driftovania prevrátilo a urobilo niekoľko kotrmelcov. Z vozidla boli vymrštené dve osoby – 18-ročný vodič a 8-ročné dieťa. Obaja ostali nehybne ležať na zemi. Prežilo len 10-ročné dieťa, ktoré v šoku ušlo naspäť domov a zalarmovalo pomoc.
„Inak ako totálnou nezodpovednosťou a absolútnym hazardom so životom sa nedá nazvať situácia, ku ktorej došlo,“ napísala polícia SR na sociálnej sieti. Podľa predbežného vyšetrovania išlo o jazdu mimo cestnej premávky – teda o udalosť, ktorá sa zákonne nepovažuje za dopravnú nehodu, no jej následky sú o to tragickejšie.
Otázka, kto v osudnom momente sedel za volantom, ostáva zatiaľ bez odpovede. Vyšetrovatelia pracujú s verziou, že vozidlo mohlo byť počas jazdy ovládané striedavo. No jedno je isté – nik z nich nemal ani len vodičské oprávnenie, nehovoriac o zodpovednosti.
Záchranári boli na mieste v priebehu niekoľkých minút, no ich snaha o záchranu vyšla navnivoč. Dvaja ľudia – tínedžer a dieťa – zomreli. Tretie dieťa, hoci živé, ponesie následky tejto jazdy celý život.
„Zbytočná tragédia, ktorá zobrala dva mladé životy, plné plánov, možností a budúcnosti. Frajerina a hazard sa skončili fatálne. Nechajte ich za múrmi domova. Život je to najcennejšie, čo máte,“ odkazuje verejnosti polícia.
v Hlavnom denníku veríme, že prístup k informáciám má byť slobodný a otvorený pre všetkých. Preto náš obsah nezamykáme za platobné brány, aj keď to znamená, že fungujeme bez veľkých príjmov z predplatného či inzercie.
Ak máte možnosť a chuť podporiť našu prácu, budeme vám úprimne vďační. Vaša podpora nám pomáha:
Podporiť nás môžete zaslaním príspevku na účet:
IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457
(do poznámky prosíme uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodným hlasom. Vážime si vašu podporu.
Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.