Kráľ Karol III. nie je jediný, kto má problém! Napĺňa sa proroctvo?
22 | 03 | 2024 I Dušan Janek

Britskému kráľovi Karolovi III. nedávno diagnostikovali rakovinu. Kráľ sa zároveň začal podrobovať liečbe. Stane sa veštcova vidina kvôli panovníkovej chorobe skutočnosťou?Jedna z jeho predpovedí na tento rok totiž hovorila o abdikácii kráľa Karola. Prichádza však ďalšia rana. Princezná Kate z Walesu ohlásila liečbu rakoviny v rannom štádiu.

Lekári 75-ročnému kráľovi odporučili, aby na čas liečby odložil svoje verejné vystúpenia. Podľa BBC sa očakáva, že ho zastúpia iní vysokopostavení členovia kráľovskej rodiny.

Predikcie francúzskeho filozofa Nostradama pretrvávajú stáročia po jeho smrti

Niektorí tvrdia, že úspešne predpovedal vzostup Adolfa Hitlera, začiatok pandémie koronavírusu a dokonca aj atentát na prezidenta USA Johna F. Kennedyho. Nájdu sa takí, ktorí veria, že kniha tohto proroka z pred 450 rokov je schopná predpovedať budúcnosť. Ak sa teda dá veriť Nostradamovým proroctvám, kráľ Karol sa po diagnostikovaní rakoviny možno vzdá trónu.

Kráľ už začal s plánom pravidelnej liečby. Jeho pracovné povinnosti na odporúčania lekárov prevezme jeho rodina. "Počas nedávneho nemocničného zákroku kráľa kvôli nezhubnému zväčšeniu prostaty bol zaznamenaný samostatný problém, ktorý vyvoláva obavy. Následné diagnostické testy identifikovali formu rakoviny. Jeho Veličenstvo začalo s plánom pravidelnej liečby, počas ktorej mu lekári odporučili odložiť povinnosti na verejnosti," uvádza sa v pondelkovom vyhlásení Buckinghamského paláca.

Teraz sa zdá, že Nostradamova starodávna predpoveď sa môže naplniť

Britský spisovateľ Mario Reading, popredný odborník na Nostradama, reinterpretoval jeho záhadné básne napísané v roku 1555 vo svetle súčasných udalostí. Domnieva sa, že francúzsky mystik predpovedal smrť kráľovnej Alžbety II. a narážal na možnú abdikáciu kráľa Karola.

"V preambule sa píše, že kráľovná Alžbeta II. zomrie okolo roku 2022 vo veku približne 96 rokov, čo je o päť rokov menej, ako sa dožila jej matka. Princ Charles bude mať v roku 2022, keď nastúpi na trón, 74 rokov, ale nevraživosť, ktorú voči nemu po rozvode s Dianou, princeznou z Walesu, prechováva istá časť britského obyvateľstva, stále pretrváva. Tlak naňho je taký veľký a jeho vek je natoľko proti nemu, že Karol súhlasí s abdikáciou v prospech svojho syna," píše spisovateľ Reading vo svojej knihe citujúc Nostradamove slová.

V prípade odchodu kráľa Karola z trónu Nostradamus naznačil, že panovníka "nahradí muž, ktorý nikdy nečakal, že bude kráľom". Reading sa vo svojom diele pýta: "Znamená to, že princ William, ktorý by očakával nástupníctvo po svojom otcovi, už nie je v hre?" 

Autor knihy uvádza, že keď sa William z nejakého dôvodu nebude môcť ujať kráľovskej úlohy, kráľom sa namiesto neho štandardne stane princ Harry, "a to by z neho urobilo kráľa Henricha IX. vo veku len 38 rokov," konštatuje.

Ďalšia nepríjemná správa z okruhu anglickej kráľovskej rodiny

Princezná Kate z Walesu má rakovinu. Obľúbená členka anglickej kráľovskej rodiny, v piatok prezradila, že jej diagnostikovali rakovinu a je v "ranom štádiu" liečby.

Princezná opísala diagnózu ako "obrovský šok" vo videu zverejnenom na sociálnych sieťach. Táto správa prišla dva mesiace po tom, ako sa dočasne stiahla z verejného života po tom, čo Kensingtonský palác vtedy uviedol, že išlo o operáciu nerakovinového ochorenia brucha. Nostradamus sa teda netrafil svojim nepriaznivým proroctvom iba do jedného člena anglickej kráľovskej rodiny. 

"V januári som v Londýne podstúpila vážnu operáciu brucha a v tom čase sa predpokladalo, že môj stav nie je v štádiu rakoviny," uviedla 42-ročná Catherine, ktorá je manželkou následníka britského trónu princa Williama.

"Operácia bola úspešná. Testy po operácii však ukázali, že sa v nej vyskytovala rakovina. Môj lekársky tím mi preto odporučil, aby som podstúpila preventívnu chemoterapiu, a teraz som v počiatočnom štádiu tejto liečby."

Kate pokračovala, že jej diagnóza bola "obrovským šokom" a že "William a ja sme robili všetko, čo bolo v našich silách, aby sme to prebrali a zvládli v súkromí v záujme našej mladej rodiny".

Princezná dodala: "Ako si viete predstaviť, trvalo to nejaký čas. Trvalo mi, kým som sa zotavila z vážnej operácie, aby som mohla začať liečbu. Ale čo je najdôležitejšie, zabralo nám čas vysvetliť všetko Georgeovi, Charlotte a Louisovi spôsobom, ktorý je pre nich vhodný, a uistiť ich, že budem v poriadku."

Kate sa vyjadrila, že im povedala, že je "v poriadku a každým dňom silnie tým, že sa sústredí na veci, ktoré mi pomôžu uzdraviť sa; v mysli, na tele a na duchu".

Pochválila princa Williama za to, že je po jej boku ako "veľký zdroj útechy a istoty", ako aj podporu, ktorej sa jej dostalo od verejnosti.

"Dúfame, že pochopíte, že ako rodina teraz potrebujeme trochu času, priestoru a súkromia, kým dokončím svoju liečbu. Moja práca mi vždy prinášala hlboký pocit radosti a teším sa na návrat, keď budem môcť, ale teraz sa musím sústrediť na úplné uzdravenie," uviedla princezná.

Svoj srdečný odkaz zakončila slovami, že v myšlienkach má aj "všetkých, ktorých život ovplyvnila rakovina".

"Všetkých, ktorí čelia tejto chorobe v akejkoľvek forme, prosíme, aby nestrácali vieru a nádej. Nie ste sami," uzavrela Kate.

Toto oznámenie je zdrvujúcou ranou pre britskú monarchiu, keďže kráľ Karol III. v súčasnosti podstupuje liečbu bližšie nešpecifikovanej rakoviny, o ktorej Buckinghamský palác informoval začiatkom februára.

Minulý víkend bola Kate prvýkrát od operácie spozorovaná na verejnosti, keď spolu s manželom princom Williamom navštívila obchod na farme.

Nostradamove proroctvá sa teda napĺňajú v najnepríjemnejšej možnej forme. Či by zvládol princ William zdravotné ťažkosti obľúbenej Kate natoľko, aby mohol pokračovať aktívne ako nástupca svojho otca zatiaľ nie je isté. Princezná Kate je v kráľovskej rodine obľúbená rovnako ako u všetkých britských royalistov.

V prípade, že by došlo k tragédii a princ William by situáciu psychicky nezvládol, je tu možnosť, že by britský trón prevzal jeho mladší brat Harry. Jeho popularita v poslednej dobe stúpla, hoci jeho manželka, ako sa dobre vie, nezapadá do ideálneho obrazu čistokrvnej britskej rodiny, čo pocítili obaja manželia. Môžeme len dúfať, že negatívne proroctvá stredovekého proroka sa nenaplnia v najhoršej možnej forme a obľúbená princezná sa čoskoro zotaví tak, ako jej svokor, kráľ Karol III.

Predpoveď jasnovidca o kráľovi SA BLÍŽI k naplneniu! S Alžbetou II. sa nemýlil
Britskému kráľovi Karolovi III. diagnostikovali rakovinu, oznámil v pondelok Buckinghamský palác. Nespresnil, o aký druh rakoviny ide, údajne to však nie je rakovina prostaty. Kráľ sa zároveň v pondelok začal podrobovať liečbe. Stane sa veštcova... Čítať ďalej
06 | 02 | 2024 | Ivan Mihale

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť. 

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik