Otec Kuffa o hlásnej trúbe liberálnych katolíkov: „Sú pyšní, zlomyseľní, žiarliví, plní nenávisti!“
27 | 11 | 2023 I Ivan Mihale

Otec Kuffa vo veľkom štýle vrátil hlásnej trúbe liberálnych katolíkov požičané.

„My sme betónovali do noci, (bolo) sychravo; vo štvrtok na mňa napísali, hnusne na mňa napísali z Postoja. Odvtedy ich volám „postoj liberálnych kresťanov“. Postoj, presne tak, neváhajú pošpiniť kňazov!“ začína svoj príhovor na nedeľnej Trnavskej novéne otec Marián Kuffa.

Bolo by však chybou myslieť si, že známy kňaz na kázni rozprával o sebe. Naopak, v príhovore sa zastával predovšetkým svojho brata, štátneho tajomníka Ministerstva kultúry SR pre veci cirkevné, Štefana Kuffu, ktorého hlásna trúba liberálnych katolíkov zmietla ako cunami kvôli jeho prosbe vyhlásiť Krista za Kráľa Slovenska.

Otec Kuffa pripomína, že jeho brat je štátnym tajomníkom Ministerstva kultúry SR pre veci cirkevné a že teda mu „prislúchalo, aby prišiel na tú novénu“. „Vysmiali sa mu, vysmiali,“ hovorí kňaz skormútene na margo hlásnej trúby. Bratov prejav prirovnal ku špičkovému kuchárovi, ktorému však tri vlasy spadli do polievky. Ak je vedúci prevádzky čestný, vlasy vyberie, kuchárovi potichu dohovorí, no „ak má v sebe nenávisť, závisť, žiarlivosť“, potom sa na polievku „vykašle“ a dvihne vlasy. „Toto urobili s mojím bratom.“ Otec Kuffa pokračuje:

„Teraz sa pozerajte liberálni kresťania, čo ste vy nevideli – aj tí kresťania, čo ste sa tak posmievali. Čo ste nevideli? Môj brat sa vyjadril k závažným veciam, ktoré ohrozujú našu spoločnosť. Postavil sa ako štátny zástupca proti genderu. Vy ste zbabelo mlčali a teraz odvážne podskakujete…?“

Kňaz ďalej pripomenul, že Štefan Kuffa sa jasne postavil aj proti potratom, vyzdvihol manželskú vernosť. Pripomína, že liberálnym kresťanom neprekážalo, keď bývala ministerka, ktorá podporovala gender, prišla na omšu do Nitry, no katolícky politik im veľmi prekáža. Dotkol sa aj „najcitlivejšej“ témy – prosby jeho brata, aby bol Kristus intronizovaný za Kráľa Slovenska:

„A keď chcel zasvätiť Kristovi Kráľovi Slovensko, počúvaj, čo tým zle chcel? Veď Panna Mária Fatimská žiadala, aby bolo zasvätené Rusko. To znamená, že to je klerikálny štát? Rusko?“

Kňaz ďalej spomína príhodu, kedy sa v parlamente stretol so známou pro-LGBT poslankyňou, pani Cigánikovou. A tá, hoci na neho na začiatku vybehla, napokon sama požiadala, aby jej dal kňazské požehnanie. „I neveriaci pochopí, že ti nechcem zle,“ hovorí o požehnávaní a posväcovaní farár zo Žakoviec. Pripomenul, že každý laik má právo, dokonca i deti, požiadať o zasvätenie svojej krajiny.

Otec Kuffa ďalej spomína, ako bolo Portugalsko zasvätené Panne Márii uchránené od španielskej občianskej vojny, ako aj II. svetovej vojny. „Celý svet bol v ohni, len maličké Portugalsko bolo vyňaté – tu máš konkrétny príklad zasvätenia! No tak mi povedz, či je to zlé, keď môj brat žiadal zasvätiť?!“ Kňaz však pokračoval ďalej:

„A ty? Ty si sa mu vysmieval, ty si ho znevažoval. Ktokoľvek sa mu vysmieval, ktokoľvek ho znevažoval, Pán Boh si ho zoberie na koniec a povie: „Poď sem. Tu si videl chybičky, áno? Ale toto si nevidel, tu polievku navarenú si nevidel. Ty si videl tie vlasy. Si pyšný, zlomyseľný, žiarlivý, plný nenávisti.“

Napokon si však kňaz kladie vskutku zaujímavú otázku: Že u médií – a zvlášť u hlasnej trúby liberálnych katolíkov – možno ani nešlo tak o politika Štefana Kuffu, ako o kňaza Mariána Kuffu – „a to je potom horšie,“ upozorňuje farár zo Žakoviec.

Ku koncu príhovoru sa zastal aj biskupa Jána Oroscha, „špičkového, perfektného chlapa“, ktorý sa „ako jediný zastal (Štefana) Kuffu“, pretože „na neho pozeral očami láskavého otca“. Otec biskup videl polievku, kým tí, čo pozerali „v nenávisti, žiarlivosti“, videli len vlasy.

Zdroj: portál Christianitas

Marián Kuffa odkázal Zuzane Čaputovej a Ľudovítovi Ódorovi a pozdravil Róberta Fica a Andreja Danka
Prezidentka Zuzana Čaputová a poverený predseda vlády Ľudovít Ódor sa odmietli zúčastniť na odovzdávaní Štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana. Denník Štandard konštatuje, že dôvodom ich neúčasti na ceremoniáli mal byť fakt, že jedných z ocenených... Čítať ďalej
01 | 09 | 2023 | Gabriela Fedičová

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme


Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik