AKTUÁLNE! Pri diaľnici D1 unikla nebezpečná látka. DIAĽNICA JE OBOJSMERNE UZAVRETÁ
20 | 11 | 2023 I Ivan Mihale

Pri diaľnici D1 v úseku medzi Sencom a Blatným unikla nebezpečná látka. Bude preto obojsmerne uzavretá. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

"Krátko pred 15.30 h sme prijali na linke 158 informáciu o poškodení bioplynovej stanice, v dôsledku ktorej došlo k úniku prudko jedovatej chemickej látky. K úniku látky došlo v blízkosti 28,5 km diaľnice D1 v úseku medzi Sencom a Blatným. Z uvedeného dôvodu dôjde k obojsmernému uzavretiu diaľnice D1 zo strany dopravných policajtov," priblížili policajti.

Vyzývajú preto vodičov, aby sa danému miestu vyhli a pokiaľ je to možné na prejazd využili alternatívnu trasu. Zároveň žiadajú vodičov, aby sa riadili pokynmi polície.

Mesto Senec na sociálnej sieti informuje, že pri bioplynovej stanici cestou na Svätý Martin pravdepodobne praskla nádrž, z ktorej sa vyliala tekutina. "Mesto informovalo príslušné inštitúcie a úrady. Situáciu riešia hasiči a Okresný úrad Senec koná ďalšie kroky," spresnila samospráva.

Z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru potvrdili, že na mieste zasahujú hasiči.
 

Obvinený vyšetrovateľ s kráľovským platom! Obyčajní policajti sú v šoku
Právnická kancelária Dentons sa „preslávila“ tým, že v nej pôsobili Daniel Lipšic – dnes špeciálny prokurátor a Peter Kubina. Obhajca tzv. kajúcnikov a tiež čurillovcov. Tí sú obvinení z manipulácií s trestnými konaniami, pri čom mohli využívať... Čítať ďalej
20 | 11 | 2023 | Eka Balaskova

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robili tak ešte agresívnejšie pred voľbami a je malá nádej, že sa ich prístup k informovaniu v krátkom čase zmení. Preto sa domnievame, že naša úloha pri informovaní verejnosti je stále nezastupiteľná a chceme v nej pokračovať. 
Ďakujeme Vám za doterajšiu podporu, morálnu, aj finančnú. Budeme radi, keď nám budete pomáhať aj naďalej. Podporiť nás môžete svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní!

Ďakujeme vám!