Rudolf Huliak: Slovensko je kolóniou Európskej únie, čo je neprijateľné
18 | 11 | 2023 I Ivan Mihale

Poslanec za SNS a starosta Očovej Rudolf Huliak v rozhovore pre Diskusiu na palete komentoval aktuálne dianie v zákonodarnom zbore, kde sa schvaľuje programové vyhlásenie novej vlády aj povolebnú situáciu na Slovensku.

Na úvod relácie reaguje na aktuálne dianie v zákonodarnom zbore, kde sa schvaľuje programové vyhlásenie novej vlády. Tvrdí, že opozícia zámerne rozsiahlou a kritickou diskusiou k PVV umelo naťahuje čas a prijatie základného vládneho dokumentu sa tak odďaľuje. Vraví, že opoziční diskutujúci pochádzajú z “bruselského veľkovýkrmu”.

Ako dodal, je šťastie, že voľby nevyhrala terajšia opozícia na čele s Progresívnym Slovenskom, pretože jej cieľom je likvidácia suverenity Slovenska. Konštatuje, že reprezentuje sily cenzurujúce názory, ktoré nie sú v súlade s ich ideológiou. Štátna správa a politická scéna je podľa jeho názoru personálne a odborne “vykradnutá”, pretože schopní ľudia nachádzajú priaznivejšie pracovné podmienky v súkromnom sektore a odrádza ich aj to, že sú často vystavení diskreditačným kampaniam mainstreamu. Cieľom takejto kampane sa stal aj on sám, keďže ostrou kritikou niektorých enviro mimovládok “pichol do osieho hniezda”.

Upozornil, že tieto organizácie pod falošnou ochranárskou vlajkou a v záujme cudzích mocností v skutočnosti zisťujú zásoby nerastných surovín, vodných zdrojov a ďalšie prírodné bohatstvo našej krajiny a zároveň vysávajú štátne finančné zdroje z envirorezortu. Pseudoochranári tiež podľa neho “pestujú” na Slovensku mŕtve hory, čo je dôsledok násilného presadzovania tzv. bezzásahovosti v lesoch postihnutých lykožrútom.

Zdôraznil, že sme svedkami zámerného rozvratu ekologickej stability prírodného prostredia zo strany týchto organizácií riadených zo zahraničia.

Dotkol sa aj otázky likvidácie slovenských poľnohospodárov a potravinárov prostredníctvom nedostatočnej dotačnej politiky Bruselu a zahraničných obchodných reťazcov. V tejto súvislosti poznamenal, že sme sa stali kolóniou Európskej únie, čo je neprijateľné. Zdôraznil tiež, že drevo je ekologická a trvalo udržateľná surovina, preto je lesy potrebné rozumne obhospodarovať - drevo primerane ťažiť, ale priebežne vysádzať i nové stromy, aby bola zabezpečená ich obnova. Je dôležité, aby sa zo Slovenska nevyvážala guľatina a naštartoval sa drevospracujúci priemysel, čím sa oživí aj podnikateľský sektor a zamestnanosť. Problematiku je podľa neho treba riešiť zmenou legislatívy a nastavením systému, ktorý bude dobre fungovať.

Považuje za potrebné zastaviť negatívny trend výstavby priemyselných závodov zahraničných investorov a logistických centier na najúrodnejšej slovenskej pôde. Venuje sa i téme likvidácie a recyklácie odpadu, pričom priznal, že veľkým problémom u nás sú čierne skládky, čo je výsledkom zlej environmentálnej politiky za posledné desaťročia.

Na otázku, či sa v budúcnosti bude opätovne uchádzať o pozíciu ministra životného prostredia, na ktorú ho prezidentka Zuzana Čaputová po voľbách odmietla vymenovať, odpovedal, že momentálne je spokojný s funkciou šéfa výboru NR SR, ktorý má dosah na dva rezorty a môže pomáhať koordinovať ich činnosť.

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robili tak ešte agresívnejšie pred voľbami a je malá nádej, že sa ich prístup k informovaniu v krátkom čase zmení. Preto sa domnievame, že naša úloha pri informovaní verejnosti je stále nezastupiteľná a chceme v nej pokračovať.

Ďakujeme Vám za doterajšiu podporu, morálnu, aj finančnú. Budeme radi, keď nám budete pomáhať aj naďalej. Podporiť nás môžete svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní!

Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik