Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

PS po kauze Korčoka podľa NMS narástlo a Hlas-SD naopak padol k hranici postupu


Nová sezóna európskeho klubového futbalu ponúkne v stredu súboj o prvú významnú trofej. Víťaz Ligy majstrov z uplynulého ročníka Paríž Saint-Germain nastúpi v rakúskom Salzburgu proti šampiónovi Európskej ligy Aston Ville. Kým tréner PSG Luis Enrique otvorene hovorí o ambícii vyhrať všetko, kouč anglického tímu Unai Emery označil Parížanov za favoritov.
Píše Hlas ľudu Hlavného denníka

V stredu večer čaká Slovensko čiastočné zatmenie Slnka. Oftalmológovia ale pripomínajú nevyhnutnú ochranu zraku. Poškodenie sietnice môže byť nezvratné, pričom nebolí.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Zdá sa, že Rusko si stanovilo cieľ úplne pripraviť Ukrajinu o dodávky zbraní. Podľa expertov sa to dá dosiahnuť v troch krokoch, pričom dva z nich sa už realizujú.
Bárdy rozvíril búrku okolo atentátu na Fica: Tóth hovorí o nebezpečnej manipulácii!
Andrea Ivančinová prezradila, že aj jej otec podľahol a kvôli možnosti cestovať sa nechal zaočkovať. Podľahol covidovej propagande, priznala v Rozhovoroch na palete.
Filozof z maringotky a jeho sen o slovenskej periférii
Jeho príspevok sa šíri rýchlosťou blesku
Manipulácia je ich pracovnou metódou, varuje pred červenými denníčkami
Poslušne hlásim, drahá pani Holečková, som vám k službám!


Komentáre
31. 10. 2025
Politický výraz „vojnový jastrab“ vďaka politickej situácii aj u našich susedov zrejme poznáme všetci. Vedeli ste, že existuje aj výraz „slepačí jastrab“?
Táto kombinácia zrejme znie dosť komicky, kým si neuvedomíme, že ich máme dosť aj na Slovensku. Píše o nich poslankyňa NR SR Slavěna Vorobelová.
Politický výraz „vojnový jastrab“ sa používa na označenie politika, ktorý obhajuje vojnu. V podstate ide o vojnového štváča – politika. Taktiež sa však na označenie vojnových štváčov – politikov používa aj výraz „slepačí jastrab“, ktorý opisuje osoby, ktoré sú vojnoví štváči, ale aktívne sa vyhýbali alebo sa vyhýbajú vojenskej službe. Vo všeobecnosti z toho vyplýva, že „slepačím jastrabom“ chýba morálny charakter, aby sa sami zúčastnili na vojne, pričom radšej žiadajú ostatných, aby podporovali, bojovali a možno aj zomreli v ozbrojenom konflikte. A práve za takéhoto „slepačieho jastraba“ je považovaný aj americký senátor, ktorý v piatok (26.5.2023) navštívil Zelenského na Ukrajine a vyzdvihoval, že v tom nešťastnom ozbrojenom konflikte medzi Ukrajinou a Ruskom, ktorý ohodnotil ako doposiaľ najlepšie vynaložené americké peniaze, zomierajú Rusi.
Takže, ak ešte má niekto tendenciu spochybňovať americkú zásluhu na vyvolaní tejto vojny, tak nech sa opýta senátora USA Grahama, vrátane toho, aký je jeho ctený názor ako „slepačieho jastraba“ na to, že NATO propagandistická mašinéria sa snaží vymývať mozgy naratívom o tom, že vojenská aktivita Ruska nebola v žiadnom prípade nikým vyprovokovaná a Rusko napadlo svojho suseda absolútne bezdôvodne. Možno senátor Graham bude rovnako výrečný a otvorene prizná, že spojení štváči americkí investovali svoje peniaze a zdroje do Ukrajiny, aby zomierali Rusi. Týmito postojmi senátora USA Grahama sa nijako nesnažím obhajovať alebo zľahčovať situáciu medzi Ukrajinou a Ruskom, ale je z nich zjavné, že minimálne on a Zelensky sú odhodlaní bojovať proti Rusku do posledného Ukrajinca. Charakterové črty vlastné „slepačiemu jastrabovi“ sú teda príznačné aj tomuto senátorovi USA, ktorý isto na front nikdy dobrovoľne nepôjde, ale vynakladanie amerických dolárov na zabíjanie Rusov ukrajinskými rukami bude aj naďalej podporovať. A to som si ja až doteraz myslela, že doláre sú najlepšie na ohodnocovanie amerických zásob ropy v iných suverénnych štátoch, ale podľa Grahama sú ešte lepšie na zabíjanie Rusov.
Ako inak, bojovníci proti hoaxom a dezinformáciám už odhalili, že video, ktoré sa šíri internetom bolo „účelovo“ zostrihané a vytrhnuté z kontextu. Kyjevský režim teda zverejnil aj celú nezostrihanú verziu. A teda musím skonštatovať, že v celej nezostrihanej verzii tie kľúčové slová boli vyslovené rovnako. Ďalej vysvitlo, že senátor USA Graham vysvetlil svoje slová tak, že nimi vyzdvihoval „úspešné“ bránenie sa Ukrajincov a ich odvahu bojovať za slobodu, samozrejme slovo zomierať už nepadlo, počet mŕtvych Ukrajincov je zjavne pre týchto dvoch bezpredmetný. Veď sa so Zelenskym zhodli: „Ži slobodne alebo zomri.“ A práve tieto slová z úst niekoho, kto je považovaný za „slepačieho jastraba“ sú asi tak úprimné ako tá americká snaha o mier na Ukrajine, resp. vo svete.
P.S.: Na Slovensku sa k moci dostala tiež kopa takých „slepačích jastrabov“, ktorí majú plné huby vojny, slobody, zbrojenia a slávy Ukrajine a nenávisti voči Rusku a Rusom, ale do skutočného boja tiež radšej namiesto seba posielajú iných, vrátane žien. Ozaj, a ten Bachmut už „experti“ vysvetlili, že čo sa tam stalo?! Lebo nejaké kuviky už spievajú, že Marinka pri Donecku bude ešte horšia, pokiaľ ide o straty na živej sile z pohľadu Ukrajiny.
Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.
Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!
Ďakujeme
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.