Do volebného súboja o post primátora Sobraniec ide päť kandidátov
17 | 09 | 2022 I Diana Zaťková/TASR

O zvolenie za primátora Sobraniec sa v jesenných voľbách uchádza päť zaregistrovaných kandidátov. Ich zoznam zverejnilo mesto na svojej webovej stránke.

Funkciu primátora chce ako nezávislý kandidát obhájiť Pavol Džurina. Ďalšími nezávislými kandidátmi sú štátna zamestnankyňa Alena Hiráková a vedúci katastrálneho odboru Ján Sklár. Za KDH kandiduje riaditeľ strednej školy Michal Gič a za strany Hlas-SD a Sme rodina referent pre ochranu lesa Marián Sejna.

Na 13 mestských poslancov v štyroch volebných obvodoch kandiduje spolu 48 záujemcov. Z nich je 33 mužov a 15 žien. Nezávislých kandidátov je 16, ostatných 32 nominovali politické subjekty.

Pred voľbami si treba skontrolovať platnosť občianskeho preukazu
Pred jesennými spojenými voľbami si treba skontrolovať platnosť občianskeho preukazu. Vo volebnej miestnosti ho totiž volič bude potrebovať. V prípade, že si bude v tom čase vybavovať nový občiansky preukaz, potrebuje to preukázať napríklad... Čítať ďalej
17 | 09 | 2022 | Diana Zaťková/TASR

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik