Nové obete v kauze Matovičovho exposlanca Heráka
06 | 09 | 2022 I Alica Kočišová

Počet obetí sexuálneho násilia je už šesť. Exposlanec za OĽaNO Ján Herák čelí obvineniu a hrozí mu 20 rokov za mrežami. Údajne zneužíval až šesť dievčat.

Portál tvnoviny.sk priniesol aktualizovanú informáciu, podľa ktorej sa aktualizoval počet obetí a v súčasnosti ich už je šesť. Heráka stíha vyšetrovateľka z Nitry pre sexuálne násilie, zneužívanie a znásilnenie, pričom trestnú činnosť údajne páchal na šiestich dievčatách. Nakoľko je vec v štádiu vyšetrovania, policajná krajská hovorkyňa Renáta Čuháková informovala len o obvinení podozrivej osoby za sexuálne trestné činy vo vzťahu k ďalším piatim poškodeným dievčatám. Viac informácií nie je možné v súčasnosti poskytnúť.

Prokurátor krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček potvrdil, že k prvej známej obeti, 14-ročnému dievčaťu, pribudlo ďalších päť. „Obvinenie zo dňa 23. 8. 2022 sa týka piatich poškodených. Celkovo je v prípade dvoch uznesení o vznesení obvinenia týkajúcich sa exposlanca šesť poškodených,“ uviedol Maček.

Unikli prvé mená. Kto bude náhrada za saskáskych ministrov?
Po odchode SaS z vládnej koalície zostanú štyri ministerské kreslá prázdne. Heger sa vyjadril, že novými ministrami by mali byť odborníci. O tom, kto si do opustených kresiel napokon sadne, sa už podľa portálu pluska.sk hovorí. Za horúceho... Čítať ďalej
06 | 09 | 2022 | Alica Kočišová

Herák organizoval tábory pre chudobné deti, kde mu do starostlivosti boli zverené maloleté deti. V čase zneužívania takto boli obete maloletými deťmi, ktorým v niektorých prípadoch svojím konaním údajne spôsobil ťažkú ujmu na zdraví. V prípade dokázania viny mu hrozí až 20 rokov za mrežami. 

Herák naďalej tvrdí, že je nevinný a všetky obvinenia odmieta. Podľa jeho slov eviduje ďalšie obvinenie, ktoré ale považuje za absolútne nepodložené faktami a pociťuje to ako šikanu voči svojej osobe. Na očistenie svojho mena použije všetky právne prostriedky.

Blaha burcuje: Kto má plné zuby tejto neschopnej vlády a prezidentky do ulíc! Vyžeňme ich konečne!
Dňa 19. septembra všetci do ulíc - iná cesta už neexistuje! Opozičný poslanec za Smer-SD Ľuboš Blaha zvoláva Slovákov na sociálnej sieti Telegram. Slovensko sa zmieta v chaose a Čaputovej nenapadlo nič lepšie, ako ísť na výlet do Grécka,... Čítať ďalej
06 | 09 | 2022 | Diana Zaťková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik