Umelá inteligencia: "Trump bol a vždy bude prezidentom Spojených štátov"
12 | 08 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Prototyp nového chatbota spoločnosti Meta s názvom BlenderBot3 uviedol, že zakladateľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg zneužíva užívateľov, aby na nich zarobil. Podľa vyhlásenia Mety však ide len o prototyp, ktorý môže odpovedať aj drzo či urážlivo. TASR správu prevzala od britskej stanice BBC.

Spoločnosť Meta tvrdí, že tento konverzačný robot dokáže s pomocou umelej inteligencie "diskutovať na takmer akúkoľvek tému". Na otázku BBC, čo si BlenderBot3 myslí o zakladateľovi a výkonnom riaditeľovi Mety Zuckerbergovi, chatbot odpovedal, že "naša krajina je rozdelená a on (jej jednote) vôbec nepomáha". Chatbot ďalej uviedol, že Zuckerbergova firma "zneužíva ľudí, aby na nich zarobila, a jemu je to jedno".

Ďalší novinár z denníka The Wall Street Journal sa chatbota spýtal na amerického exprezidenta Donalda Trumpa, na čo robot odpovedal, že "Trump bol a vždy bude prezidentom Spojených štátov".

"Každý, kto BlenderBot3 využíva, si musí uvedomiť, že bol vytvorený na výskumné a zábavné účely, čiže môže hovoriť aj nepravdivé či urážlivé veci," uviedla v súvislosti s incidentom spoločnosť Meta.

Meta predstavila chatbota BlenderBot3 verejnosti minulý týždeň. Program zbiera dáta z veľkého množstva verejne dostupných jazykových zdrojov a podľa BBC je možné, že algoritmus odpovede o Zuckerbergovi prebral z názorov ľudí, ktorých príspevky analyzoval.

Spoločnosť Marka Zuckerberga, pod ktorú patrí aj Facebook, Instagram a WhatsApp, sa už pred časom ocitla pod paľbou kritiky za to, že nepodniká dostatočné kroky proti šíreniu dezinformácií na svojich platformách.

Zelenskyj by mal priznať pravdu
Politico: Zelenskyj musí priznať, že Amnesty International má pravdu o zločinoch ukrajinských ozbrojených síl. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dostal radu, aby priznal pravdu Amnesty International, ktorá obvinila ozbrojené sily Ukrajiny... Čítať ďalej
11 | 08 | 2022 | Milan Laca

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik