Nech len sedia doma
10 | 08 | 2022 I Milan Laca

Zelenskyj žiadal, aby západné krajiny zakázali vstup všetkým ruským občanom.

Západné krajiny by mali prinútiť Rusov, aby sa vrátili do Ruska a „žili vo svojom vlastnom svete, kým nezmenia svoju filozofiu“, domnieva sa prezident Ukrajiny. Západ by mal podľa Zelenského zavrieť hranice pre ruských občanov, „toto je jediný spôsob, ako ovplyvniť Putina“.

Musíme byť tvrdí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre The Washington Post povedal , že západné krajiny by mali všetkým Rusom zakázať vstup na svoje územie. Podľa neho ide o najefektívnejšiu reakciu na zabratie  cudzieho územia. Predchádzajúce sankcie označil za slabé. Poznamenal tiež, že úplné ročné embargo na nákup ruskej energie by bolo účinné v konfrontácii s Ruskou federáciou.

Čo sa deje so zbraňami? Do miesta určenia sa dostane len 40% dodávok vojenskej pomoci Ukrajine
Vo vojne, ktorá sa z veľkej časti vedie v zákopoch z éry druhej svetovej vojny so sovietskou muníciou, sa obrovský prílev moderných zbraní NATO a vojenských zásob zo Západu na Ukrajinu ukázal ako jeden z najväčších determinantov toho, či sa územie... Čítať ďalej
09 | 08 | 2022 | Diana Zaťková

Treba potrestať všetkých

Fínske úrady uvažujú o zavedení obmedzení pre Rusov na tranzitný cestovný ruch cez Fínsko do iných európskych krajín na schengenské víza. Domnievajú sa, že občania Ruskej federácie často zneužívajú možnosť schengenského tranzitu po zrušení priamych letov medzi Ruskom a EÚ.

Estónsky minister zahraničných vecí Urmas Reinsalu tiež navrhol ďalšiu izoláciu Ruska a zastavenie vydávania schengenských víz Rusom. Opatrenia by mohli byť prijaté v rámci ďalšieho kola protiruských sankcií EÚ.

Aj hovorca poľskej vlády Piotr Muller podporil rozhodnutia európskych krajín o politike cestovného ruchu voči Rusom, najmä o možnom ukončení vydávania víz. Európska únia pozastavila od 26. februára zjednodušený vízový režim s Ruskom, čo umožňovalo úradníkom a podnikateľom zjednodušený postup pri vybavovaní dokladov.

"Žiletka" má gule: Dres, ktorý mám od Putina nevrátim! Nemám prečo, vážim si ho!
Športovci, ale aj bežní ľudia, majú doma veci, ktoré im pripomínajú zaujímavé udalosti ich života, respektíve súperov, s ktorými si zmerali sily. Jedným z nich je aj slovenská hokejová legenda Jozef Golonka. Ako píše portál pravda.sk, naša slávna... Čítať ďalej
09 | 08 | 2022 | Tibor Malý

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik