Roman Michelko: Matovič nie je proti mega korupcii, on je len proti tomu, keď kradnú druhí
07 | 08 | 2022 I Gabriela Fedičová

Dôvody, kvôli ktorým sa neodporúča kamarátiť s Igorom Matovičom, ministrom financií a predsedom hnutia OĽaNO je podľa Romana Michelka niekoľko. "Matovič nie je proti mega korupcii, on je len proti tomu,keď kradnú druhí," myslí si politológ Roman Michelko.

Roman Michelko pre portál Veci verejné vysvetľuje 10 dôvodov, kvôli ktorým je Igor Matovič nevhodný kamarát. Názor Romana Michelka prinášame v plnom znení. 

Igor Matovič bez kúska hanby

1. Tom Nicholson dal Matovičovi kompletný prepis kauzy Gorily ešte predtým, než začal podporovať „goriliu“ vládu, teda Dzurindu a Mikloša. Napriek tomu, že dobre vedel, že podporuje najskorumpovanejších politikov v dejinách SR, mal plné ústa protikorupčnej rétoriky. To nie je farizejstvo, to je krajná perfídnosť. Matovič nie je proti mega korupcii, on je len proti tomu, keď kradnú druhí. Tí jeho môžu kradnú akékoľvek miliardy…

2. Mikloš mu jeho podporu oplatil tým, že Finančná správa SR prestala vyšetrovať jeho ekonomické zločiny.

3. Keď sa moderátor Peter Bielik v TA3 pýtal Matoviča na jeho ekonomické podvody, kauzu bieleho koňa Vandáka, predovšetkým však na jeho 240-tisíc kilometrov ročne alebo 657 kilometrov denne (vrátane víkendov a štátnych sviatkov), ktoré na starej Fabii najazdil s mamičkou, tak bez kúska hanby prehlásil, že je najpracovitejším človekom na Slovensku.

Protestoval proti vláde, ktorú sám kryl

4. V čase, keď sa všetci dozvedeli o spise Gorila, teda v decembri 2011, vznikli „protigorilie“ protesty. Matovič, ktorý už vyše roka a pol o všetkom vedel a „gorily“ vo vláde plne podporoval, mal tú drzosť a chcel ísť protestovať proti vláde, ktorú sám kryl. Ľudia však vtedy jeho podlosť prehliadli a vypískali ho.

5. V čase, keď vrcholili „protigorilie“ protesty a Penta bola ikonou korupcie, sa Matovič pokúšal chodiť a rečniť na týchto protestoch, si však zároveň jedným dychom objednal partnera Penty Špirka, aby im, teda OĽANO, napísal volebný program. Je možné, že by niekto mohol byť tak zvrhlý?

Richard Sulík: Pre kauzy Dzurindu a Mikloša tu už nie je priestor!
Uplynulý týždeň našou politickou scénou hýbala nie len téma vládnej krízy, ale aj zrod novej strany, či akýsi "reštart" straníckej politiky dua Mikloš-Dzurinda. Pluska sa preto zaujímala aj o názor Richarda Sulíka, veď na kandidátke jeho strany sa... Čítať ďalej
07 | 08 | 2022 | Eka Balaskova

Je zbabelý

6. Žiadal – cez tretiu osobu, sám bol na to príliš zbabelý – konzervatívneho poslanca, pro-life aktivistu Škripeka, aby sa vzdal postu europoslanca, ak by ho zvolili, lebo podľa prieskumov väčšina voličov OĽANO sú liberáli a on chce, aby v Európskom parlamente OĽANO zastupoval predstaviteľ etnickej menšiny a liberál Pollák. Škripek mal aj tak pôvodne kandidovať až z tretieho miesta, ale ak by prekrúžkoval Polláka, chcel po ňom takýto podvod na voličoch.

7. Pri všetkých pro-life zákonoch bol Igor Matovič ako v parlamentnom bufete a nehlasoval za ne.

8. Keď skladal kandidátku, na zvoliteľné miesta dal trinásť kovaných liberálov, ktorí vždy a veľmi efektívne eliminovali pro-life agendu poslancov za Kresťanskú úniu.

Ani čiarku v diplomovke nenapísal, ale Andreja Danka hejtoval

9. Nenapísal ani čiarku vo svojej diplomovej práci, ale v prípade rigoróznej práce Andreja Danka sa išiel rozliať na kolomaž, ako sa pohoršoval. Plne vediac, že je na tom rovnako. Navyše, ak vedel, že aj jeho kolegovia to o ňom vedia, keďže sa tým ešte chválil, minimálne pred Beblavým. Absolútna absencia hanby a extrémna perfídnosť sa aj tu naplno prejavila.

Tvrdá kritika
Bývalý americký prezident Trump označil Pelosiovej cestu na Taiwan za hlúposť. Donald Trump na zhromaždení vo Wisconsine kritizoval cestu predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej na Taiwan. Prenos z podujatia je zverejnený na webovej... Čítať ďalej
06 | 08 | 2022 | Milan Laca

Netušil čo mal vo volebnom programe, je možné že Mikloša povolá do svojich služieb

10. Netušil, čo mal v programe a v čase, keď verejne hanil prezidentku Čaputovú, že napľula 600-tisíc ľuďom do očí, ani netušil, že zákaz takéhoto druhu referenda mal priamo v programe. Napriek tomu sľúbil, že ľuďom to umožní. Po pol roku, keď to bolo možné, sa však odvolal na volebný program OĽANO, o ktorého obsahu však nič netušil. A ešte dôvetok k tomu, prečo by sa teraz Matovičovi Dzurinda veľmi hodil. Jeho vláda totiž prežila rok a pol v menšinovom postavení.

A prečo to dokázal? Pretože veľmi dobre vedel, akými „pádnymi argumentami“ treba poslancov, ktorí boli predtým jeho tvrdými kritikmi, presviedčať. Vedel presne, koľko „agrumentov“ treba vysádzať na stôl, aby sa záhadne a zásadne premenili hodnoty a program poslancov, ktorých potrebuje na prežitie svojej korupčnej vlády. Lebo však všetci vieme, že nikdy sa nijakí poslanci nekupovali, ale len vypočuli argumenty Mikuláša Dzurindu. Toho by naozaj dnes Matovič veľmi potreboval. A ako človeka, ktorý dokáže druhých presviedčať, ho možno nakoniec povolá do svojich služieb.

Minister obrany Jaroslav Naď je znechutený! Odchádza?
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) zvažuje odchod z politiky, podľa vlastných slov je z nej znechutený. Povedal to v diskusii na festivale Atmosféra. Oznámiť to mal už aj premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO) a tiež lídrovi hnutia a ministrovi... Čítať ďalej
07 | 08 | 2022 | Gabriela Fedičová/TASR

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik