Českom sa prehnala silná búrka, D1 pre popadané drôty vysokého napätia uzavretá
06 | 08 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

Stredočeským krajom sa v piatok večer prehnala silná búrka. Diaľnica D1 je pre popadané drôty vysokého napätia na 15. km v oboch smeroch neprejazdná a podľa českej polície zostane uzavretá najmenej do soboty rána. Na odstránenie následkov búrky je potrebná ťažká technika. TASR informuje na základe správy českého spravodajského serveru iDNES.cz.

"V smere na Brno spadli pod vplyvom silného vetra a dažďa na diaľnicu drôty vysokého napätia. Diaľnica tak bola krátko pred 20.30 h uzavretá," uviedla česká polícia. Obchádzkové trasy v oboch smeroch stanovila polícia cez obce Jažlovice a Všechromy.

Búrka v stredných Čechách pripravila o elektrinu 15.000 domácností a spôsobila šesť porúch na vedení vysokého napätia.
Český hydrometeorologický ústav pred 20.45 h uviedol, že okolo Českého Brodu, Benešova a Říčan sa vyskytujú veľmi silné búrky s nárazmi vetra okolo 70 kilometrov za hodinu a krúpami veľkými do dvoch centimetrov.

Sulík vracia úder Matovičovi. Reagoval aj premiér
Slovná prestrelka v koalícii akoby konca nemala. Potom čo sa dnes Igor Matovič familiárne pustil do Richarda Sulíka neprešlo veľa času a predseda liberálov vracia úder späť. Tvrdá reakcia Richarda Sulíka: "Na silácke reči sme boli Matovičovi... Čítať ďalej
05 | 08 | 2022 | Ivan Mihale

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu.

Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik