Bratislava: Vo Vajnoroch a v Ružinove-Trnávke povolili mimoriadny odlov diviakov
03 | 08 | 2022 I Ivan Mihale/tasr

V katastri bratislavských mestských častí Vajnory a Ružinov, časť Trnávka, povolil okresný úrad mimoriadny odlov a odchyt diviakov na nepoľovných plochách. Rozhodnutie vydal na základe rokovania expertnej skupiny zameranej na africký mor ošípaných. TASR o tom informovali z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Rozhodnutie nadväzuje na mimoriadne povolenie rezortu pôdohospodárstva z februára, ktorým sa povolil mimoriadny lov diviakov vo všetkých poľovných revíroch a na všetkých nepoľovných plochách v rámci Slovenska.

"Ide o biotechnické opatrenie pomáhajúce znižovaniu škôd, ktoré zver spôsobuje - v poľovníctve, poľnohospodárstve a v lesníctve. Chráni vlastníkov pôdy i poľnohospodárov a udržuje početnosť zveri v únosnej miere," spresnili z ministerstva. Lov, prípadne odchyt zveri bude realizovaný v súčinnosti s Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou Bratislava.

Agrorezort verí, že toto oparenie pomôže zabrániť šíreniu afrického moru ošípaných a bude pre občanov prínosné. Verejnosť žiada o trpezlivosť pri prípadných nepríjemnostiach spôsobených odlovom.

Ján Čarnogurský: Slovensko sa musí prispôsobovať Bruselu a to v podstate tomu, čo hovoria najmä Spojené štáty
Za socializmu bol Ján Čarnogurský za svoje názory niekoľkokrát vo väzení. V relácii Bez cenzúry s Rasťom Ekkertom sa vyjadril aj k súčasnej politickej situácii. O Václavovi Havlovi "On od začiatku nešiel do vlády, okruh ľudí pracoval na tom,... Čítať ďalej
02 | 08 | 2022 | Eka Balašková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu.

Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik