Slovenským klamárom - Bulhari začali proces vypovedania dohody s USA
30 | 01 | 2022 I Ivan Brožík

„Predložili sme návrh uznesenia Národnému zhromaždeniu, aby Rada ministrov okamžite začala podnikať kroky na ukončenie platnosti dohody medzi vládou Bulharskej republiky a vládou USA o obrannej spolupráci, podpísanej 28. apríla 2006, s s ročnou výpoveďou." Oznámil v bulharských médiách líder tamojšej opozície zo strany Obnova Kostadin Kostadinov. Informoval o tom web vesti.bg.

"V konflikte Ukrajiny s Ruskom pre nás neexistuje strana, proti ktorej by sme sa postavili - všade máme bratov" Tvrdí za obrovskej podpory bulharskej verejnosti Kostadinov.

Strana Obnova vyzvala bulharského ministra zahraničia Solomona Passyho, aby si predvolal amerického veľvyslanca v Sofii Hero Mustafu a oznámil mu toto rozhodnutie.

Do mesiaca má o návrhu rokovať Národné zhromaždenie

Kostadinov poukázal na to, že návrh rozhodnutia zaväzuje bulharský rezort zahraničia do jedného mesiaca od vyhlásenia rozhodnutia vypracovať a predložiť Národnému zhromaždeniu správu o majetkových, pracovných, obranných a iných dôvodoch vypovedania dohody. Kostadinov spresnil, že ide o základňu Novo Selo, sklady v Aytos a letecké základne Bezmer a Graf Ignatievo.

Nič, ani cent za 14 rokov

"Za tieto základne sme nedostali ani cent," povedal Kostadinov. Upozornil, že Američania majú na Kube základňu, za ktorú síce platia nájom, aj keď symbolický. "Tu v Bulharsku neplatia žiadne nájomné žiadne symbolické nájomné."

Kostadinov dal lehotu a pohrozil vláde

Podľa Kostadinova tieto základne nie sú NATO, ale americké.

„V konflikte medzi Ukrajinou a Ruskom sa nemôžeme postaviť ani na jednu stranu, pretože máme vzťahy s Ruskom, ktoré sú historické a môžeme veľa stratiť, ak ich zhoršíme, ale máme aj vzťahy s Ukrajinou, ktorá je tiež bratská a je blízkou krajinou, v ktorej žije niekoľko stotisíc Bulharov,“ komentoval Kostadinov.

"NATO nezaručuje našu národnú bezpečnosť, NATO je hrozbou pre našu národnú bezpečnosť, pretože odkedy sme sa stali členmi NATO, len sme zhoršili náš vlastný strategický obranný potenciál," povedal Kostadinov. "Nemáme novú techniku, ani sme nezmodernizovali našu armádu, práve naopak - pokračovali sme v zaostávaní jej bojaschopnostií, s odôvodnením, že "NATO nás ochráni". Pripomína Kostadin Kostadinov, ktorého cituje web vesti.bg.

AKTUALIZOVANÉ!!! Je to tu! Konvoj slovenských vodičov za mier
Slovensko by malo zažiť to, čo nedávno Kanada. Tam vodiči kamiónov zorganizovali 70 kilometrov dlhý konvoj kamiónov pod názvom "Konvoj za slobodu". Slovenská Únia vodičov zvoláva na svojej fanúšikovskej stránke cez sociálne siete na utorok, deň,... Čítať ďalej
30 | 01 | 2022 | Ivan Brožík

________________

Pomáhame si navzájom  

Vážení čitatelia, ďakujeme Vám za prečítanie článku.

Ak máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú.

Do našej ponuky sme zaradili aj rubriku Regióny, pomocou ktorej chceme byť k vám ešte informačne bližšie. Články z tejto rubriky si môžete prečítať kliknutím na Regióny v hlavičke našej webovej stránky www.hlavnydennik.sk, alebo zrolovaním stránky dolu až nad baner blog.