Polícia posilnila kontroly dodržiavania opatrení, využíva všetky dostupné sily
23 | 11 | 2021 I tasr

Polícia od pondelka (22. 11.) posilnila kontroly dodržiavania pandemických opatrení. Využíva všetky dostupné sily a prostriedky. Policajti sa zameriavajú najmä na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb a úzko spolupracujú s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

"Policajti zároveň robia aj naďalej informačno-osvetovú činnosť v podobe vysvetľovania a informovania občanov o aktuálnych epidemiologických opatreniach, ktoré je potrebné dodržiavať, s upozornením na následky a postihy, ktoré hrozia v prípade ich nedodržania," vysvetlila hovorkyňa. Každé porušenie opatrení posudzujú podľa nej individuálne.

J. Mesík v reakcii na prezidentku: prečo by mali prestať tliachať práve teraz?
"Rozhorčená Čaputová: Prehrávame. Prestaňme tliachať o covide a počúvať bludy!" Cituje dnešný prejav prezidentky Juraj Mesík. A presne tomuto prejavu sa venuje vo svojom statuse. To nie je prehra, to je cesta "Oni znovu priviedli - za tichého... Čítať ďalej
23 | 11 | 2021 | Eka Balašková

Minulý týždeň skontrolovali policajti 30.100 osôb. Od začiatku roka zaznamenali 67.409 priestupkov a deliktov, ktoré boli riešené v súvislosti s dodržiavaním protiepidemických opatrení. Išlo o porušenia lekárom stanovenej karantény (1763), porušenia povinnosti nosenia rúšok (20.984), porušenia zákazu otvorenia prevádzok (143) a porušenia zákazu vychádzania (44.519).

V blokovom konaní polícia vybavila 50.092 prípadov, napomenutím viac ako 8265 prípadov, 6474 prípadov policajti postúpili na príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva a ďalších 2578 prípadov je ešte v riešení. "Najviac priestupkov a správnych deliktov bolo zaznamenaných opäť v Prešovskom kraji, Košickom a Banskobystrickom, najmenej v Trenčianskom a Nitrianskom kraji," doplnila hovorkyňa.

Robert Fico žiada v otvorenom liste Jaroslavovi Rezníkovi od RTVS ospravedlnenie
V otvorenom liste Roberta Fica riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi žiada jeho pisateľ o oficiálne ospravedlnenie. List redakcia HD publikuje v plnom znení bez redakčnej úpravy. Vážený pán generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník, v prípade... Čítať ďalej
23 | 11 | 2021 | Ivan Brožík