Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Snahy Tomáša Tarabu o ochranu slovenských záujmov ocenil aj predseda vlády Robert Fico. Taraba pripomína význam projektov, akým je aj priehrada Málinec-Látky.



Slovensko bude mať dvojnásobné zastúpenie
Filozof z maringotky a jeho sen o slovenskej periférii

Dokáže zostať v oblasti aj počas hurikánu a patrí medzi najväčších predátorov oceánov.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk




Jeho príspevok sa šíri rýchlosťou blesku
Manipulácia je ich pracovnou metódou, varuje pred červenými denníčkami
Poslušne hlásim, drahá pani Holečková, som vám k službám!
Politické mimovládky prehlbujú polarizáciu a presadzujú cudzie záujmy.
Opozícia sa topí v problémoch v čase sucha...
Píše Hlas ľudu Hlavného denníka


Komentáre
31. 10. 2025
Desaťtisíce ľudí sa zišli vo Viedni, aby protestovali proti vládnym koronovým opatreniam. Rakúsko chce ako prvá krajina EÚ zaviesť povinné očkovanie proti COVIDu-19. Neočkovaným osobám hrozia pokuty a väzenie, píše epochtimes.de.
Podľa najnovších správ z Rakúska sa nielen predĺži lockdown pre neočkovaných, ale od pondelka bude platiť pre všetkých. V Rakúsku má od 1. februára vstúpiť do platnosti povinné očkovanie spojené s vysokými pokutami alebo odňatím slobody v prípade odmietnutia, informovali rakúske noviny Kronen Zeitung. Rakúsko je tak prvou krajinou v Európskej únii, ktorá zaviedla povinnosť očkovať svojich občanov proti korone.
Strana FPÖ už pred týmito udalosťami zvolala na sobotu do Viedne veľkú demonštráciu proti koronovým opatreniam vlády a lockdownu pre neočkované osoby, ktorá platí od pondelka 15. novembra.
Organizátori hovoria o 100 000 účastníkoch. Podľa tvrdenia polície sa v sobotu na veľkom zhromaždení v centre hlavného mesta zúčastnilo „len“ približne 35 000 ľudí.
Podľa denníka "Salzburger Nachrichten" sa pôvodne očakávalo približne 10 000 účastníkov.
Líder FPÖ a bývalý minister vnútra Herbert Kickl sa však na veľkej demonštrácii vo Viedni nezúčastnil, pretože musel zostať doma v karanténe kvôli COVIDu. Bývalý predseda FPÖ a bývalý vicekancelár Heinz-Christian Strache však svoju účasť na demonštrácii oznámil ešte predtým na Facebooku.
Jeho vyhlásenie: „Nie, nie sme popierači korony! Je však smutné, že testovaní a zdraví občania - bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo nie - musia vyjsť do ulíc za svoje základné ľudské práva a slobodu!" Dodal, že nechce povinné očkovanie a ani „protiekonomický lockdown“.
(Medzititulky red. HD.)
Ak sa chcete vyjadriť, ak sa chcete s čitateľmi podeliť o svoje pocity a názory - využite naše "blogovisko". Ak sa nehanbíte za svoju identitu, ak si myslíte, že viete svojím názorom osloviť a ak dodržíte etické princípy tvorby blogera - náš priestor na stránke hlavnydennik.sk je aj váš!
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 31 min

pred 40 min

pred 2 hod