Muž odmietal zastaviť, policajti museli STRIEĽAŤ!
11 | 11 | 2021 I Ivan Mihale/TASR

Polícia v stredu (10. 11.) prenasledovala 49-ročného Bratislavčania až na Slovensko, ktorý svoj únik v aute pred hliadkou rakúskych policajtov začal v obci Eckhartsau. Vodič je v súčasnosti už obvinený z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Vodič auta značky Renault uviedol pri kontrole rakúskym policajtom nepravdivé údaje a pri následnej konfrontácii s policajtom z miesta ušiel. Hliadka preto vozidlo začala prenasledovať, pričom na ich opakované výzvy k zastaveniu vodič nereagoval a unikal na Slovensko.
"Nereagoval ani na vytvorenú uzávery cesty, ktorú viaceré hliadky vytvorili zo služobných motorových vozidiel. Pri prenasledovaní ohrozil aj jedného zo zasahujúcich policajtov, ktorý následne využil zákonné oprávnenie a použil aj výstrel zo služobnej zbrane. V dôsledku výstrelu došlo k prestreleniu pneumatiky na strane spolujazdca na unikajúcom vozidle. Ani to vodičovi neprekážalo a v úniku pokračoval dokonca aj po tom, ako mu pneumatika odpadla. V úniku pokračoval na disku," opísal Szeiff.

Policajná naháňačka na diaľnici D4: Vodiča BMW zastavil až náraz po prestrelení pneumatík
Vodič BMW ignoroval svetelné a zvukové signály k zastaveniu a nespomalil ani po varovných výstreloch do vzduchu. Polícia ho musela zastaviť až výstrelom do pneumatík a následným nárazom do zvodidiel, informuje Nový Čas. Čítať ďalej
26 | 03 | 2021 | Timotej Dudka

Bratislavčan sa dostal na Bosákovu ulicu v mestskej časti Petržalka, kde auto odstavil a snažil sa ujsť. "Na mieste bol obmedzený na osobnej slobode a zo strany hliadok rakúskej polície bol následne odovzdaný hliadkam štátnej polície," spresnil Szeiff.
Ukázalo sa, že vodič má uložené súdom dva zákazy činnosti viesť motorové vozidlá. Polícia preto začala trestné stíhanie vo veci trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. "K zraneniu osôb alebo k spôsobeniu škody v súvislosti s prenasledovaním unikajúceho vozidla nedošlo," dodal Szeiff.

Cezhraničná naháňačka: Dodávka plná migrantov vrazila do polície! (VIDEO)
Srbský šofér nerešpektoval pokyny polície v Maďarsku na zastavenie a úmyselne narazil do maďarského policajného auta. Vozidlo našich kolegov sa roztočilo a narazilo do priekopy. My sme ho dostali až na Slovensku! Píšu policajti na svojej... Čítať ďalej
05 | 10 | 2021 | Diana Zaťková