Sulíkovi odišla pravá ruka: Kríza ešte neskončila, no krízová poradkyňa Kiššová už áno
23 | 10 | 2021 I Diana Zaťková

Pandémia ani koronakríza ešte ani zďaleka neskončili, no, zdá sa, že ministerstvo hospodárstva už situáciu zvláda s prehľadom aj bez krízových poradcov. Na svojom poste totiž končí poradkyňa ministra hospodárstva Richarda Sulíka pre krízové opatrenia, ktoré súvisia s koronavírusom, Jana Kiššová. Dlhodobo komplikovaný vzťah

Vzťah liberálov Jany Kiššovej a Richarda Sulíka nebol vždy úplne ideálny. Najskôr si rozumeli, veď blondínka bola zakladajúcou členkou SaS. V roku 2019 však odišla zo SaS so skupinou okolo Ľubomíra Galka a kandidovala za Demokratickú stranu. Pred voľbami odišla aj z DS a opäť sa spojila Sulíkom, píše portál ereport.sk.

Do SaS síce nevstúpila, no po voľbách sa dohodla s ministrom Sulíkom, že bude robiť poradkyňu pre krízové opatrenia, ktoré súvisia s koronavírusom a cielia na zmiernenie ekonomických následkov. Stala sa tak jeho pravou rukou počas pandémie, ktorá však ešte neskončila.
Nedokonalé vysvetlenie

Vo svojej funkcii ale skončila poradkyňa Kiššová. Prezradila to sama na sociálnej sieti. Verejne priznala, že aj s týmto flekom je už koniec.

„Jana Kiššová pôsobila na pozícii poradkyne ministra hospodárstva počas obdobia, kedy MH SR pripravovalo a vyplácalo podnikateľom rôzne formy pomoci počas koronakrízy. Išlo o dočasnú výpomoc, na tomto poste ju nikto nenahradil,“ odkázali z tlačového odboru ministerstva hospodárstva.

Matovič cerí zúbky a vyzýva Fica: V ringu to bude boj o život!
Vyskúšal si novú rolu! Bývalý podnikateľ, bývalý opozičný politik, bývalý premiér a súčasný minister financií Igor Matovič si nenechal ujsť príležitosť predstaviť sa najnovšie ako herec v populárnom seriály Pumpa na obrazovkách RTVS. Nenabral si... Čítať ďalej
23 | 10 | 2021 | Diana Zaťková

Prelietavá politička

Kiššová bola dlhoročnou členkou SaS. V roku 2019 po sérii vnútrostraníckych nezhôd však odišla spolu s Ľubomírom Galkom, Natáliou Blahovou a Jozefom Rajtárom do Demokratickej strany.

Dokonca bola jej podpredsedníčkou a uvažovať sa malo aj nad tým, že bude volebnou líderkou. Pred voľbami však odišla aj z DS a nakoniec nekandidovala.

„Ak budem vedieť vo verejnom živote nejak pomôcť, budem tak konať. A všetkým, ktorí to myslia s našou krajinou v politike dobre, prajem veľa úspechov,“ nechala sa vtedy počuť. O pár mesiac neskôr už podľa portálu radila Richardovi Sulíkovi na ministerstve hospodárstva.

Psychológ M. Madro: Tínedžeri si myslia, že musia stále hrať nejakú rolu, boja sa zlyhať
Najčastejšou témou, pre ktorú mladí ľudia kontaktujú internetovú poradňu IPčko, je pocit osamelosti. Ako pre TASR povedal jej zakladateľ a psychológ Marek Madro, tínedžeri si myslia, že stále musia niečo predstierať. Obávajú sa... Čítať ďalej
23 | 10 | 2021 | Ivan Mihale/ TASR