Tragické a smutné: Skúsený policajt a potápač zomrel na štrkovisku Čierna Voda
21 | 10 | 2021 I TASR
Tragické a smutné zároveň. Telo 61-ročného potápača a policajta sa podarilo vo štvrtok lokalizovať po ôsmich dňoch pátrania vo vodách štrkoviska Čierna Voda. Vodná plocha sa nachádza v okrese Galanta medzi obcami Veľké Úľany a Čierna Voda.

Informáciu prináša TASR.

Nezvestný bol od 14. októbra, keď sa potápal v hĺbke 30 metrov s kolegom. Do pátrania sa zapojili podľa trnavskej krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej potápači z viacerých útvarov Policajného zboru aj hasiči-potápači so špeciálnou technikou a hyperbarickou komorou. V pátraní aktívne pomáhali aj českí policajní potápači a okolie prehľadávali vojaci z vojenského útvaru v Seredi.

"Záchranné zložky ukončili v teréne pátraciu akciu. Po lokalizácii telo muža vytiahli z vody von. Na mieste momentálne zasahuje aj privolaný obhliadajúci lekár a poverený policajt začne vo veci formálne preverovanie úmrtia ako prečin usmrtenia," uviedla hovorkyňa. Kolega zosnulého nahlásil na operačné stredisko cez linku 158  jeho nezvestnosť, keď sa pri potápaní v popoludňajších hodinách dlho nevynáral. Išlo o potápača s 30-ročnou praxou, služobne zaradeného v Krajskom riaditeľstve Policajného zboru Žilina.

Vodu kážu, víno pijú! Koaliční poslanci sa v bufete veselo promenádujú bez rúšok (VIDEO)
Situácia na Slovensku sa zhoršuje a v čiernych okresoch sa sprísňujú aj všetky protipandemické opatrenia. Ľudia sú stále viac obmedzovaní na slobode pohybu a aj pri stravovaní. Neplatí to však pre našich vyvolených – poslancov v parlamente. A najmä... Čítať ďalej
21 | 10 | 2021 | Jozef Uhlarik