Severná Kórea odpálila ďalšiu neidentifikovanú strelu
19 | 10 | 2021 I TASR

 Severná Kórea v utorok ráno odpálila do Japonského mora ďalšiu neidentifikovanú strelu. Informovala o tom agentúra Jonhap s odvolaním sa na generálny štáb juhokórejskej armády, ktorý nešpecifikoval, o akú strelu šlo a aký mala dolet.


Japonská pobrežná stráž zasa uviedla, že KĽDR údajne odpálila smerom k Japonskému moru balistickú raketu. Stráž tiež varovala rybárske plavidlá v oblasti pred rizikom padajúcich trosiek.
Pchjongjang zjavne pokračuje v  sérii testov svojich zbraní

Agentúra AP konštatovala, že Pchjongjang zjavne pokračuje v  sérii testov svojich zbraní. Ich cieľom zrejme je vyvinúť tlak na Washington a Soul kvôli rokovaniam o denuklearizácii Kórejského polostrova, ktoré už viac dva roky stoja v mŕtvom bode.

Severná Kórea v máji označila diplomaciu Spojených štátov za "falošnú" a podľa štátnych médií odmietla myšlienku rozhovorov s Washingtonom. Vyjadrenie z Pchjongjangu prišlo len deň po tom, ako administratíva prezidenta USA Joea Bidena uviedla, že je otvorená rokovaniam o denuklearizácii.

Americké tajné služby zachvátil chaos. Nad USA preletelo čosi, čo by mohlo byť čínskou superraketou
Čínska nadzvuková raketa obletela Zem a zaskočila americké tajné služby. Môže totiž niesť jadrovú hlavicu. Podľa informácií denníka Financial Times raketa obletela Zem na nízkej obežnej dráhe a potom sa zamerala na cieľ. Čínske ministerstvo... Čítať ďalej
18 | 10 | 2021 | Ivan Brožík

Kim Čong-un prisľúbil posilnenie svojho jadrového arzenálu

Severokórejské ministerstvo zahraničných vecí v reakcii na to vo svojom vyhlásení upozornilo, že diplomacia je pre USA len falošnou zámienkou na "zakrytie ich nepriateľských činov". Varovalo tiež amerického prezidenta Joea Bidena, že urobil "veľkú chybu", keď predstavil "zastaraný" postoj voči KĽDR.

Agentúra AP pripomenula, že severokórejský vodca Kim Čong-un po svojom diplomatickom konflikte s bývalým prezidentom USA Donaldom Trumpom prisľúbil posilnenie svojho jadrového arzenálu a vláda KĽDR zatiaľ odmieta ponuky Bidenovej administratívy na obnovenie dialógu bez predbežných podmienok s tým, že Washington musí najskôr opustiť svoju "nepriateľskú politiku", čo je termín, ktorý Sever používa najmä na označenie sankcií a vojenských cvičení USA a Južnej Kórey.
Ukončenie mesiac trvajúceho prímeria

Po ukončení mesiac trvajúceho prímeria KĽDR od septembra posilňuje kapacity testovania svojich zbrojných systémov a zároveň Soulu adresuje mierové ponuky, ktoré sú v podstate nátlakom vyvíjaným na USA.

Ruské námorníctvo odstrašilo americkú vojnovú loď pri pokuse vplávať do jeho teritoriálnych vôd (VIDEO)
Ruskí námorníci boli donútení "odstrašiť" americký raketový torpédoborec USS Chafee, pretože smeroval k narušeniu námorných hraníc vo vodách uzavretých pre vojenské cvičenia, informuje portál RT. Čítať ďalej
16 | 10 | 2021 | Lukáš Leca