Generálna prokuratúra: Kajetánovi Kičurovi zaistili majetok
15 | 10 | 2021 I TASR
Bývalému šéfovi Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetánovi Kičurovi zaistili majetok. TASR to potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

"Je možné potvrdiť, že Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR v priebehu vyšetrovania zaistil obvinenému K. K. majetok v zmysle príslušných ustanovení Trestného poriadku," povedala hovorkyňa.

Bývalého šéfa SŠHR SR prepustili tento týždeň z väzby, v ktorej bol od vlaňajšieho apríla. Vyšetrovanie podľa prokuratúry nie je možné ukončiť, lebo sú stále realizované procesné úkony, ktorými však nemožno odôvodniť ďalšie predĺženie väzby.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020. Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Advokár Ribár sa hnevá: „Trestne stíhaní vyšetrovatelia NAKA do práce ísť môžu, ale ja nie?!“ (VIDEO)
Prepustenie štyroch zadržaných a väzobne stíhaných vyšetrovateľov z NAKA opäť rozčerilo vody. Rozjatrili rany najmä advokátovi Martinovi Ribárovi, ktorý upozorňuje na dvojaký meter. Čítať ďalej
15 | 10 | 2021 | Jozef Uhlarik