HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Hirax Baričák: Covid registrujem, nepodceňujem, rešpektujem. Ale ďalšie obavy nemám

Foto: [email protected] Hirax Baričák

Motivátor Pavel Hirax Baričák popísal, aký má prístup ku korone. Pre ľudí, ktorí sa boja, má zopár dobrých rád. Treba sa starať o telo, ale aj psychiku. „Obmedzte prísun „katastrofických“ informácii,“ radí ďalej. A čo si myslí o opatreniach?

Registrujem, nepodceňujem, rešpektujem

Pavel Hirax Baričák sa na sociálnej sieti podelil so svojimi fanúšikmi o svoje pocity, pokiaľ ide o Covid. „Množstvo ľudí z môjho okolia mi hovorí: „Korona je mimo mňa… prijal som ju, ale akoby som o nej ani nevedel…“ Mám to podobne,“ odpovedá známy autor motivačnej literatúry.  „Registrujem, nepodceňujem, rešpektujem, ale ďalšie strachy a obavy z nej v sebe nemám,“ dodáva.

Baričák upozorňuje, že to nie je pýcha. „Nie je to pýcha, slepé vylučovanie, obchádzanie horúcej kaše, vytesňovanie na úrovni psychiky. Proste je, raz ju dostanem, v rukách Prozreteľnosti je ako to dopadne, prijímam. No venovať jej prehnane veľa pozornosti odmietam. Preto nepozerám správy a nečítam články okolo nej,“ popisuje.

Farmafirma to myslí vážne: Buď ovca a nechaj sa zaočkovať! ( Edith Brötznerová)

Starajte sa o telo aj psychiku

„Starám sa o svoje telo, ale aj psychiku. A to posledné menované je presne to, čo prajem aj tým ľuďom, ktorí nad koronou dennodenne premýšľajú, prehrávajú si „ako zle to asi s nimi dopadne, keď ju dostanú“, neustále premýšľajú „ako zle sa to vo svete s ňou vyvíja a aký neblahý dosah to bude mať na ich život“,“ odkazuje tým, ktorí sa boja.

Dodáva, že strachom si ľudia škodia: „Ľudia, ak premýšľate o svojej budúcnosti týmto spôsobom, uberáte sa denne o množstvo energie a ešte si aj modelujete budúcnosť. Neposilňujete svoju psychickú silu, naopak, oberáte sa o ňu, čím oslabujete aj svoju imunitu. Až sa nakoniec vaše negatívne predpovede naplnia.“

Ako zastaviť deštruktívnu lavínu?

Na záver pridal rady na zastavenie deštruktívnej lavíny, ktorú negatívne pocity a strach môžu spustiť.

1. Obmedzte prísun „katastrofických“ informácii – médiá, ľudia, ktorí idú do jedného alebo druhého extrému. To dôležité ohľadne opatrení vám povie hocikto z vášho okolia, ušetríte si čas na aktivity, ktoré vás môžu posilňovať, liečiť, rozsvecovať.

2. Choďte medzi ľudí. Ľudia najviac liečia. No iba tí vhodní pre vás, preto sa stretávajte s dobrými a láskavými ľuďmi, ktorí majú túto tému v sebe vyriešenú.

3. Čítajte a pozerajte to, čo vám dáva silu, upokojuje vás, žehná vašu psychiku.

4. Práca na myšlienkovej úrovni – ak sa vo vašej mysli znova zjaví „čierna téma“, pracujte s ňou. Čítajte aj iné knihy, ktoré poskytujú technológie ako pracovať s myšlienkami, harmonizovať ťažoby mysle, proste publikácie zamerané na psychohygienu.

5. Starajte sa o svoje telo, športujte, hýbte sa, otužujte, pozerajte, čo si dávate na tanier.

„Prajem vám, nech ťažoba zmizne a nahradí ju pokoj a harmónia. Dobré sily s vami,“ ukončil svoj príspevok známy motivátor.

Slováci sa už premorujú! Deň čo deň

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info