AKTUÁLNE: Odborári budú od 10.00 h blokovať hlavný cestný ťah na Donovaly
13 | 10 | 2021 I TASR

Ohlásený protest odborárov na priechode pre chodcov v banskobystrickej mestskej časti Jakub/Nový svet skomplikuje v stredu od 10.00 h dopravu na hlavnom cestnom ťahu Banská Bystrica - Donovaly. Je preto potrebné počítať so značným zdržaním v oboch smeroch. Upozorňuje na to banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti. Najmä vodičov vyzýva, ak je to možné, aby sa uvedenému úseku do 12.00 h radšej vyhli.


Už od septembra začal Odborový zväz (OZ) KOVO s viacerými verejnými protestnými aktivitami v jednotlivých regiónoch Slovenska. Po prerušovanom blokovaní cestných priechodov pre chodcov v Košiciach, Poprade a v Žiline pokračujú „kováci“ v Banskej Bystrici.

Podľa OZ KOVO dôvodom protestov je neustále sa zhoršujúca sociálno-ekonomická situácia obyvateľov, stúpajúca inflácia, následné zvyšovanie cien potravín, elektriny, bývania i základných služieb. Ide aj o viaceré zmeny pracovno-právnej legislatívy v neprospech zamestnancov a ich zástupcov.

Zle je: Chemický gigant Duslo Šaľa prerušil výrobu, ohrozí to celú ekonomiku aj poľnohospodárstvo!
Enormné zvyšovanie cien energií dostáva stále viac a viac fabrík do situácie, kedy sa musia zamýšľať nad tým, či ešte vyrábať, alebo radšej svoje brány zatvoriť a na istý čas, ba možno aj trvalo, svoju výrobu zastaviť. Jednou z nich je aj Duslo... Čítať ďalej
13 | 10 | 2021 | Jozef Uhlarik