HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Heger je ako šašek. Kam ho postavia, tam stojí. No a čo, že pod zlou vlajkou…

Na moste Márie Valérie visela vedľa maďarskej zástavy namiesto slovenskej - ruská. Zdroj: screenshot

Ponížili nás ako už dávno nikto. A náš PÁN premiér sa iba priblblo usmieval, že to sa stáva! Čo by asi povedali Maďari, keby sme namiesto ich vlajky vyvesili pri oficiálnej návšteve taliansku? Však aj na nej sú pruhy rovnakej farby ako majú oni…

Oficiálne stretnutie premiérov Maďarska a Slovenska sa nezaobišlo bez naozaj obrovského faux post. Spôsobili ho naši južní susedia, ktorí na takmer 130-ročný most Márie Valérie zavesili namiesto slovenskej zástavy ruskú! Podľa portálu noviny.sk náš premiér Eduard Heger pri tej príležitosti zdôraznil, že dôležitá je komunikácia. Hmmm, naozaj paráda. To teda bola nad slnko jasná komunikácia.

Túžbou je, aby sa každý občan Slovenska cítil na Slovensku doma

Takmer 130-ročný most Márie Valérie spájajúci Štúrovo a Ostrihom bol v priebehu rokov nielen podpálený a vyhodený do vzduchu, ale pred 20-timi rokmi aj opätovne obnovený. Obaja premiéri, slovenský Eduard Heger a maďarský Viktor Orbán, most ocenili ako úspešný projekt dvoch dobrých susedov a hovorili aj o mimoriadne dobrých vzťahoch medzi obomi národmi. A to i napriek tomu, že konštrukciu takmer 130-ročného mosta zdobila popri tej maďarskej namiesto slovenskej vlajky – ruská. Ako však zdôraznil náš premiér Heger, nie vlajka je dôležitá, ale komunikácia.

„Mojou túžbou je, aby sa každý občan Slovenska cítil na Slovensku doma. Práve toto je takým miestom, kde vidíme, že tie väzby sú, ale aby sme si naďalej preukazovali úctu a rešpekt,“ skonštatoval premiér SR Eduard Heger. A Maďari nám ruskou zástavou naozaj prejavili neskutočnú úctu aj rešpekt. Áno, chybička „se vloudí“, ale takáto obrovská chyba sa nemôže stať ani pri bratoch. „Je dôležité, aby sme si preukazovali vzájomnú úctu a rešpekt, takto vzťahy fungujú najlepšie,“ povedal okrem iného Heger. Ruská zástava namiesto slovenskej je naozaj výrazným dôkazom vzájomnej úcty a rešpektu, pán premiér.

Chaos, ktorý vládne na Slovensku, nahráva Orbánovi. Chce skupovať našu zem. Weiss reaguje

Dovtedy si úplne dokonale rozumieme, kým nezačneme rozprávať

„Neexistujú dva národy, ktoré nahliadajú na svet tak podobne, ako Slováci a Maďari. Jediná vec, ktorá nás v skutku delí, je náš jazyk. Dovtedy si úplne dokonale rozumieme, kým nezačneme rozprávať,“ povedal s miernym úškrnkom Orbán. Tu je pri všetkej úcte na mieste otázka, ako by sa asi tváril a o čom by rozprával, keby za jeho chrbtom viala zástava „podobná“ tej maďarskej. Žeby sme naozaj aj vtedy nahliadali na svet podobne? Nie, nikto tu nechce rozširovať vášne a šíriť šovinistické názory, ale čo sa patrí, to sa patrí. A toto sa určite nepatrí. Ibaže by to celé bolo znakom toho, že sme naším južným susedom ako Slováci úplne ukradnutí. Však nám už chcú kradnúť aj pôdu, tak prečo nám to neukázať takto „z mosta do (s)prosta…

Heger: SR sa usiluje o vhodné vzťahy s Maďarskom založené na vzájomnom rešpekte

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info