HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Vyšetrovatelia NAKA, ktorí sú opäť na slobode, chcú ďalej vyšetrovať!

Pavol Ď. prichádza v sprievode polície na Okresný súd Bratislava III, FOTO TASR - Pavol Zachar

Najradšej by pokračovali vo vyšetrovaní veľkých káuz! Vyšetrovatelia NAKA, ktorých minulý týždeň prepustili na slobodu, sa v pondelok stretli s policajným prezidentom. Podľa informácií televízie Markíza padla dohoda o ich ďalšom pôsobení v kriminálnej agentúre.

Za mreže na 15 dní

Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry Milan Sabota, Pavol Ďurka, Štefan Mašina a Ján Čurilla, ktorí pracovali na najvážnejších prípadoch vysokopostavených policajných funkcionárov za éry Smeru, skončili pred časom vo väzbe. Rozhodol o tom sudca Okresného súdu Bratislava III Juraj Kapinaj.

Do kolúznej väzby poslal aj šéfa inšpekcie Petra Scholtza.

Štyroch vyšetrovateľov NAKA i šéfa inšpekcie obvinili, že chceli vykonštruovať trestné stíhanie voči policajtom inšpekčného tímu i za údajné manipulovanie s výpoveďami. V piatok však krajský súd pustil po 15 dňoch všetkých z väzby na slobodu.

Neskutočné: Na finančnej správe lietali astronomické úplatky. Užívali si ich najmä Slobodník a Makó

Neopodstatnené stíhanie

Krajský súd navyše konštatoval, že stíhanie vyšetrovateľov bolo neopodstatnené. Spochybnil tak všetky obvinenia. Prokuratúra však zatiaľ nekomentuje, či ich po rozhodnutí súdu zbaví obvinení.

Napriek tomu, že vyšetrovatelia sú stále obvinení, nie sú postavení mimo služby. Všetci avizovali, že sa chcú vrátiť k vyšetrovaniu.

Bude kompromis?

Podľa informácií TV Markíza sa počas pondelka policajný prezident stretol so všetkými štyrmi vyšetrovateľmi a údajne sa dohodli na istom kompromise, ako budú v zbore fungovať ďalej.

Ešte nie je známe, či inšpekčná služba a bratislavská krajská prokuratúra, ktorá tento prípad dozoruje, po rozhodnutí súdu o neopodstatnenosti stíhania plánuje obvinenia zrušiť. Zatiaľ zotrvávajú na ich pôvodnom stanovisku z minulého týždňa.

Ako sa budú čerpať miliardy? Treba zvýšiť úsilie, apeluje šéfka plánu obnovy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info