HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Otrasné: Na južnom Slovensku niekto odrezáva jeleňom hlavy!

Ilustračná foto/ Zdroj: Nahuby,sk

Pytliaci sa na južnom Slovensku opäť vyznamenali! V okresoch Lučenec a Veľký Krtíšboli počas minulého týždňa nájdené dva usmrtené jelene európske. Čo je na tom najkrutejšie – našli sa s odrezanými hlavami!

Krajské riaditeľstvo policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici na sociálnej sieti informovalo, že ide  pravdepodobne o prácu pytliakov.

Hororové pytliactvo

„Prvý prípad sa objavil minulý týždeň na kukuričnom poli medzi obcami Gregorova Vieska a Podrečany. Jeleň bol usmrtený, bola mu odrezaná hlava a zvyšok bol ponechaný na poli,“ priblížila polícia s tým, že išlo o samca staršieho ako šesť rokov.

Rovnaký scenár sa zopakoval aj v katastri obce Čelovce, kde v nedeľu 3. októbra objavili pozostatky 5-ročného jeleňa. Podľa polície sú oba prípady výsledkom práce pytliakov, ktorí takýmto spôsobom počas obdobia jelenej ruje zbierajú nelegálne trofeje.

Hrnko sa tvrdo obul do Danka: „Kto vás platí, aby ste likvidovali SNS?“

Do basy až na dva roky
„Aktuálne naplno prebieha jelenia ruja, čo určite láka nelegálnych „lovcov“ trofejí, ktorí takto bezcitne dokážu usmrtiť nevinné zviera. Polícia preto v tomto smere zvýši svoju pozornosť a zameria sa vo zvýšenej miere aj na takýto druh trestnej činnosti!“ upozorňujú muži zákona.

„V oboch prípadoch bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu pytliactva, za ktoré hrozí páchateľovi v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky,“ uviedla polícia. Akékoľvek informácie, ktoré pomôžu pri vyšetrovaní oboch prípadov, môže verejnosť polícii poskytnúť na telefónnom čísle 158.

Blaha: Choďte od toho! Kým je čas! Kým vás odtiaľ ľudia nevyženú čapicami! (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info