HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Odmieta vás lekár ošetriť lebo nie ste očkovaný či testovaný? JUDr. Géci pripravil vzor sťažnosti

Advokát Marek Géci varuje, že ak sa budú nútiť zdravotníci do povinného očkovania, mnohí z nich dajú radšej výpovede. Zdroj: FB / Marek Géci

Vďaka Bohu za tých zopár právnikov, ktorí nepodľahli hystérii a pomáhajú Slovákom s právnymi problémami, ktoré bežnému občanovi v súčasnosti vznikajú. Dôvodom, samozrejme, sú protiprávne nariadené opatrenia ÚVZ a vlády. Tak sa stáva dnes aj to, že občana odmietne lekár ošetriť. Čo robiť? Marek Géci ponúkol liek.

Či bude liek účinný, nevieme, vzhľadom na nevymožiteľnosť práva v súčasnosti na Slovensku. Ale za pokus to stojí. A snaha sa cení. Právnik Marek Géci, ktorého často občan počuje z pódií protestných zhromaždení, pripravil ďalšiu právnu pomôcku pre zúfalých občanov.

Vzor sťažnosti (M. Géci)
Vzor sťažnosti (autor: M. Géci). Zdroj: FB M. Géciho

Ide o vzor sťažnosti po odmietnutí poskytnutia zákonom zaručenej zdravotnej starostlivosti. Géci napísal na sociálnej sieti ku vzoru toto:

„Nechce Vás vpustiť lekár do ordinácie, lebo OTP, lebo výhovorky, lebo usmernenie z ministerstva zdravotníctva? Pýtali ste sa ma ako ďalej v tomto probléme? Ak sa skutočne nemôžete v pokoji s lekárom dohodnúť, opakovane Vás odmieta ošetriť, potom zostáva iba riešiť to právne. Tí čo si ctia medicínu a svojho pacienta, tí sa nemusia obávať žiadneho tlačiva, tí ostatní už zrejme na svoju prísahu zabudli (použitie je na každého uvážení a rozhodnutí).“

Uhrík o „konci Mikasovho pokrytectva“

Zo vzoru sťažnosti vyplýva, že je určená pre okresnú prokuratúru a ide v nej o podanie trestného oznámenia na lekára, ktorý na základe nezákonne vyhlásených segregačných podmienok odmietol poskytnúť zákonom zaručenú zdravotnú starostlivosť.

Občan sa v sťažnosti bude odvolávať na článok 40 Ústavy SR ktorý hovorí o o práve každého občana na ochranu zdravia a bezplatnú zdravotnú starostlivosť.

Vzor si stiahnete TU.

Schlosár: Na „neposlušných“ ľudí, ktorí sa nechcú zaočkovať, sa chystá niečo desivé (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info