Polícia zadržala dvoch nelegálnych migrantov z Ukrajiny. Nemali pasy, no jeden mal aspoň COVID-19
30 | 09 | 2021 I TASR
Polícia zadržala dvoch nelegálnych migrantov z Ukrajiny. Nemali cestovné pasy, no jeden z nich mal aspoň COVID-19, informuje TASR.

Dvojicu štátnych príslušníkov Ukrajiny bez cestovných dokladov zadržali hraniční policajti v nedeľu (26. 9.) vo večerných hodinách v katastrálnom území obce Priekopa v okrese Sobrance.

Výsledky RT PCR testu na COVID-19, ktorému sa podrobili, preukázali jednému z nich pozitívny výsledok. Oboch nelegálnych migrantov už polícia odovzdala ukrajinským kolegom. TASR o tom informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

"Vykonaným šetrením bolo zistené, že cudzinci prekročili hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiavali sa na našom území neoprávnene bez povolenia príslušných orgánov," uviedla s tým, že policajti preto obom cudzincom vydali rozhodnutie o administratívnom vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie Slovenska a ostatných členských štátov EÚ na dobu jedného roka.

Pozitívne testovaného Ukrajinca hraničiari eskortovali do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce, kde ho umiestnili v miestnosti vyhradenej na karanténu. Negatívne testovaného migranta odovzdali policajti svojim ukrajinským kolegom v utorok (28. 9.), readmisia pozitívneho Ukrajinca sa uskutočnila vo štvrtok (29. 9.).