J. Benčík žiada ospravedlnenie od M. Suju, ktorý ho nazval vrahom
27 | 09 | 2021 I TASR

Mandátový a imunitný výbor Národnej rady (NR) SR má v utorok (28.9.) riešiť disciplinárne konanie voči Miroslavovi Sujovi (nezaradený), ktorý Jána Benčíka (klub SaS) na júnovej schôdzi nazval vrahom. Benčík sa voči jeho vyjadreniu ohradil a chce ospravedlnenie.


"Áno, človek zo Slovenska bol zavraždený na Ukrajine kvôli tomu, že ho pán Benčík zverejnil na svojom facebooku," tvrdil Suja v pléne (25.6.) vo faktickej poznámke v rámci rozpravy. Benčík to pripomína v podnete na Suju, ktorý podal výboru.
Benčík sa cíti urazený

Benčík sa cíti urazený a hlboko dotknutý na cti týmto výrokom a tak žiada disciplinárne konanie. "Odmietam, aby ma ktokoľvek nazýval vrahom a aby hovoril, že kvôli tomu, že ja zverejním niekoho na facebooku, že som zodpovedný, ak je nedajbože zavraždený," ohradil sa.

Suja podľa neho nebol schopný ani povedať, o koho malo ísť. "A neviem o žiadnom prípade niekoho, o kom by som referoval na facebooku, že bojoval na Ukrajine a kto by bol zavraždený," doplnil Benčík.

Kolíková s dovolaním voči Haščákovmu prepusteniu neuspela. Prehrala pomerom hlasov 5:0!
Zadržanie a neskôr väzba finančníka a jedného z najbohatších Slovákov Jaroslava Haščáka vyvolala u nás poriadny šok. Haščákovi právnici ale aj napriek dovolaniu ministerky Kolíkovej slávili úspech. Čítať ďalej
27 | 09 | 2021 | Jozef Uhlarik

Ospravedlnenie, alebo pokuta

Poslanec odmieta, aby takáto agresívna forma komunikácie bola akceptovaná na pôde NRSR a aby sa ľudia bezdôvodne nazývali vrahmi či inak urážali. Od výboru by chcel jasný signál, "že takýto spôsob komunikácie plný agresie a urážok nie je akceptovateľný". Benčík výboru navrhuje, aby Sujovi odporučil ospravedlniť sa a ak to neurobí, aby mu dal pokutu.

"Mandátový a imunitný výbor NRSR bude rokovať o návrhu na začatie disciplinárneho konania na základe podnetu poslanca Benčíka. Poslanec NRSR podlieha disciplinárnej právomoci parlamentu za výroky pri výkone funkcie poslanca prednesené v národnej rade alebo v jej orgáne," pripomenula predsedníčka mandátovo-imunitného výboru Anna Andrejuvová (OĽANO). Na zasadnutie výboru pozvali Benčíka aj Suju.

Belousovová si kopla do Sulíka a jeho rodiny. Byť vyšetrovateľom, ona by spravila niečo zaujímavé
Na Slovensku dnes vybuchla malá bombička. Polícia totiž zadržala jednu z najznámejších slovenských influenceriek Zuzanu Strausz Plačkovú. Na tom by možno nebolo nič až také zvláštne, keby to nebola rodinná priateľka šéfa SaS Richarda... Čítať ďalej
27 | 09 | 2021 | Jozef Uhlarik