Cez víkend sa v Piešťanoch končí súťaž v aranžovaní kvetov Victoria Regia
25 | 09 | 2021 I Imrich Kovačič / TASR

Medzinárodná súťaž v aranžovaní kvetov Victoria Regia, ktorá sa začala 22. septembra, dá počas víkendu neoficiálnu bodku za letnou kúpeľnou sezónou v Piešťanoch. Informovalo o tom mesto na webovej stránke.


Tento rok je prvýkrát jej súčasťou Visegrad Oasis Cup 2021, ktorý je platformou pre floristov z krajín Vyšehradskej štvorky (V4). Ide o súťaž, na ktorej si aranžéri kvetov zo Slovenska, z Českej republiky, Poľska a Maďarska vymieňajú skúsenosti i pohľady na aktuálne trendy.

„Prostredníctvom tejto súťaže chceme predstaviť verejnosti rozdielne pohľady na floristické techniky a na aranžovanie kvetov v krajinách V4. Ďalším cieľom je spolupráca a výmena skúseností, ale aj zlepšenie jazykových schopností študentov floristiky," uviedli organizátori.

Súťažiaci svoje diela vytvárajú a prezentujú verejnosti vo foyeri kina Fontána a v Prírodnom kine. Obdivovať ich práce môžu aj návštevníci nákupného centra. "Vyvrcholením Victorie Regie nebude tradičný sprievod alegorických vozov, ale nahradia ich vyzdobené bicykle z Piešťanského užitočného kolesa, ktoré sa predvedú na spanilej jazde mestom," informovalo mesto.

Zdobenie bicyklov sa uskutoční v Prírodnom kine v sobotu od 13.00 h. Začiatok cyklojazdy je naplánovaný na 14.30 h a výsledky súťaže vyhlásia o hodinu neskôr v Hudobnom pavilóne v mestskom parku.

Slováci sú pobúrení: Lekári odmietajú neočkovaných vyšetriť, na pohotovosť nepustili 5-mesačné dieťa v horúčkach!
Z celého Slovenska sa ozývajú rozhorčené hlasy pacientov! Vyvolalo ich nové usmernenie z ministerstva zdravotníctva. To hovorí, že do nemocnice či k lekárovi môžu ísť už len očkovaní. Neočkovaní sa k pomoci nemusia dostať, ak sa nepreukážu... Čítať ďalej
25 | 09 | 2021 | Diana Zaťková